Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szomszédok értesítése buli előtt?

Szomszédok értesítése buli előtt?

Figyelt kérdés

Egy társasház legfelső szintjére költöztem egy hónapja, a szomszédokkal nem találkoztam még (nem vagyok az az ismerkedős fajta).

A hétvégén szülinapi bulit szervezünk a barátokkal.

Hogyan illik szólni a szomszédoknak? Az egész lépcsőházban mindenkit értesíteni kell vagy elég a közvetlen alattunk/mellettünk lévőket?

Meg tudnátok fogalmazni egy szöveget? Sajnos ebben nem vagyok jó.

Köszönöm szépen :)


2015. ápr. 22. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a liftbe tennék egy üzenetet, vagy ha van közös üzenőfal, akkor oda. Mindenképp feltűnő legyen, hogy el is olvassák. A közvetlen szomszédoknak (emelet, alsó szomszéd) szólnék személyesen is, a leggonoszabb szomszednak is jól esik a figyelmesség.

Nem kell túlgondolni, csak írd ki, hogy buli lesz, elnézést az esetleges hangzavarért. Ha esetleg kisgyerekes szomszéd is van, akkor arra legyél ekintettel.

2015. ápr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Emberi időig hangoskodjatok, ez belefér, főleg hétvégén, főleg ha valami ünnep van.

De utána menjetek el egy szórakozóhelyre 11-12 felé.

2015. ápr. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát ha azt képzeled, hogy az egéz heti meló után, nekem elég egy üzenet tőled, hogy te bulizni akarsz, ezért cserébe én hallgassam hajnalig az óbégatást meg a hangos zenét... hát akkor álomvilágban élsz. Pláne úgy, ha frissen költöztél oda, mindenkinek az lesz az első dolga, hogy letörje a szarvadat, mielőtt azt képzelnéd, hogy te ott rendszeresen lármázhatsz.
2015. ápr. 25. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Nem tudom, hogy honnan szedted hogy hajnalig fogunk itt zajongani. Este 9 felé jön a társaság, kicsit iszogatunk és kb 1 óra felé elindulunk a városba. Az a 4 óra alatt se biztos hogy végig tombolás lesz.

Mi az, hogy rendszeresen? Mifelénk a rendszeres kifejezés az az, hogy minimum hetente. Egy hónapja itt lakok és ez lesz az első alaklom itt.


Nem értem miért kell a buli szó hallatán egyből ilyenre gondolni. Nem gondolod, hogy lehet kulturáltan is bulizni?


Gondoltam szólok előtte a szomszédoknak, hogy ne gondoljanak egyből ilyenre mint Te is, hogy most reggel 6-ig megállás nélkül üvölt a zene és teleokádjuk a lépcsőházat.


Köszönöm.

2015. ápr. 25. 13:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!