Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok? Miért látja...

Mit gondoltok? Miért látja úgy anyám hogy ez pénzkidobás?

Figyelt kérdés

A barátommal általában kétféle kaját veszünk kettőnknek. Anyám szerint ez pénzkidobás, minek veszünk pl. melegszendvicshez hozzávalókat, ha van otthon halkonzerv.

De így pl én 2 napig eszek egy halkonzervet, ő meg 2 napig eszik melegszendót. Ha ugyanazt ennénk mindketten, akkor egy nap alatt elfogyna, tehát két nap alatt ugyanannyit ennénk meg.

Anyum szerint fölösleges kétféle ételre költeni, és csak szórjuk a pénzt. Nem mintha lenne beleszólása, de kíváncsi lettem, másoknak mi a véleménye.

Ti mit gondoltok erről? Ti mindig ugyanazt eszitek a párotokkal, vagy külön-külön mindenki amit szeretne?


2015. febr. 27. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Anyukád furcsa...


Mi van hogy ugyanazt esszük a férjemmel, van hogy mást. Mindenki amihez épp kedve van. A hűtő általában tele, szóval mindenki kedvére készíthet amit csak akar.


Gyerekkoromban volt ez, hogy 3 napig mondjuk csak bableves pogácsával (de az ebédre és vacsorára is), és bűntény volt, ha te vacsorára inkább salátát ettél volna, mert az pénzkidobás. Utáltam. Gyűlöltem. Nem szeretek olyat enni, amihez épp nincs kedvem, gusztusom. Ha éhes vagyok, eszek azt, amit épp megkívánok,nem azt amit rámerőszakolnak. És nem érdekel mennyivel többe kerül, mert a jó közérzetem fontosabb...

2015. febr. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
95%
mindig van itthon többféle kaja, hogy legyen miből választani, mivel nem dobálom ki az ételt, nem nevezném pénzkidobásnak, de ő gondolom úgy nőtt fel, hogy örült ha egyfajta is van és kétfélét már borzalmas pénzszórásnak tart :) egyik füleden be másikon ki...
2015. febr. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
81%
Ő csak valami régi beidegződött dolgot ismételget. Valójában nem tudja megindokolni ész érvekkel, csak hajtogatja.. Ha mázlid van rájön, hogy akkor lenne kidobott pénz, ha a kaja is ki lenne dobva. ;)
2015. febr. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen mindegy, hogy ugyanazt eszitek, vagy mindketten mást. Hiszen kevés olyan étel van, ami felbontás után pár napig ne állna el hűtőben. Én még főzni is többfélét szoktam, hogy legyen választék. Amikor meg maradék van, akkor nem válogatunk. Az ember általában amúgy sem 1 napra vásárol, legalábbis én egész hónapra szoktam, csak ami romlandó, és nem fagyasztható azt 2-3 naponta.
2015. febr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk még főtt ételből is előfordul, hogy más van. Ha főzök valamit, amit barátom nem szeret, akkor van, hogy külön főz magának, vagy fordítva. Ha étteremből rendelünk, akkor is mindig mást szoktunk, ha mindkettő ízlik mindkettőnknek, akkor felénél cserélünk. Hideg cuccokból is mindig többféle van itthon. Én sonkás vagyok, barátom szalámis... Nem tudjuk megoldani, hogy csak az egyiket vesszük, mert akkor valaki nem enne.
2015. febr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Úgy látszik te jobban figyeltél matek órán, mint anyád.


Egyébként mi mindig azt esszük amit szeretnénk. Általában, az esetek többségében nem ugyanazt.

2015. febr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!