Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Csokiszakértők, mennyire...

Csokiszakértők, mennyire "egészséges" ez a csoki?

Figyelt kérdés

Vettem ma egy étcsokit, ezek az összetevők: kakaómassza, cukor, emulgeálószerek (szójalecitin), E 476 ), aroma.

Kakaó szárazanyag leg. 70 %


Az ilyenre mondják, hogy kevés mennyiségben jótékony hatású (lehet)? Bár az az E betű nem hiszem, hogy nagyon jót tesz...

A márka számít? Mert ez eléggé noname márka, cukrászboltban vettem.

Kóstoltam, nem túl édes, néha rágcsálnám, meg sütibe vettem.

Ja és mit jelent pontosan az, hogy a szárazanyag tartalom 70% ?



2015. febr. 18. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:

az ennyire sötét csoki szerintem egészséges (a szárazanyagtartalom itt a kakaóra utal) amúgy nem vagyok csokiszakértő.


Mindennek van E betűs kódja. még a kakaómassszának és a cukornak is. nem kell félni minden E betűstől

2015. febr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Persze a kakaó szárazanyag tartalmára utalnak, de az pontosan miből áll? És hogy kerül összefüggésbe a kakaómasszával, erre lennék kiváncsi.

Még valaki? :)

2015. febr. 18. 15:44
 3/8 anonim ***** válasza:
kakaópor meg a kakaózsír egybedolgozva
2015. febr. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A csoki kb. kakaópor + kakaóvaj. Szerintem ezt hívják kakaómasszának.


"Kakaó szárazanyag leg. 70 % "

Ezt úgy értsd, hogy egy normál 100 grammos táblacsokiban legalább 70 gramm kakaó van. A többi kakaóvaj, cukor, stb.

2015. febr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

téééényleg kakakóvaj és nem zsír... már értem miért hangzott furcsán :D köszi szépen.

amúgya kakaóvaj is kakaószármazék

2015. febr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy abból préselik ki, de a csoki %-ába azt nem számolják bele, ha jól tudom.
2015. febr. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én mindenféle csokoládét imádok, és meggyőződésem, hogy - mértékkel!!! - semmi gondot nem okoz.


A 70%-os egyébként kifejezetten jó minőségű.

2015. febr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tehát a csoki kakaótartalma 70%, a többi cukor, és minden ami fel van sorolva. És ez a 70% szerintem a kakaómassza, ami még bomlik kakaóporra és kakaóvajra valamilyen arányban. Ezt szűrtem le a válaszok és a net alapján, de ki tudja, sehol nem találom ezt pontosan leírva. A lényeg, hogy ez a csokk biztosan egészségesebb, mint sok másik. Sajnos sokkal okosabb nem lettem :D

Köszönöm szépen azért a válaszokat. :)))

2015. febr. 18. 18:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!