Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az egészséges ha minden nap...

Az egészséges ha minden nap iszok egy pohár kakaót?

Figyelt kérdés
2010. febr. 7. 19:52
 1/10 anonim válasza:
75%
Én is minden nap iszok és már 16 éves vagyok. És semmi bajom! :)
2010. febr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
én is mindennap iszok kakaót majdnem 18 vagyok kutyabajom
2010. febr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
75%

én is iszok 16 évesen, és semmi bajom

sőt: amíg nem ittam esténként, forgolódtam, álmatlanok voltam az éjszakáim, legalább 4x felébredtem. mióta iszom, (egy hét) kipihenten ébredek, nem kell a reggeli kávé az ébrenmaradáshoz, és a tej is sok egészséges anyagot tartalmaz. én csak jánlani tudom

16/lány

2010. febr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
75%
*ajánlani
2010. febr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Igaz tartalmaz cukrot, dehát jobb mint a kávé. Inkább igyál meg minden nap egy kakaót, mint egy kávét, nem?


Szerintem nem lesz tőle semmi bajod. Van aki ettől sokkal több édességet eszik meg egy nap, és nincs semmi baja.

2010. febr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ha nem árt a cukor neked, nem.
2010. febr. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi
2010. febr. 7. 20:56
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

ha a saját tehened tejét iszod, ami nem kapott hormonokat, hogy jobban és gyorsabban nőljön, antibiotikumokat, hogy ne legyen beteg, szép, friss zöld füvet legelt, lehetőleg nem az autóút mellett, akkor nem árt annyit.

a szervezetnek a gyümölcsökben megtalálható, természetes cukorra van szüksége, nem a finomított kristálycukorra és társaira. használj bele természetes édesítőt: sztívia, vagy agavé szirup.

a kakaópor pedig ne instant legyen, mert az tele van felesleges és káros adalékanyagokkal, hanem jó minőségű, cukrozatlan kakaópor.

(a cukor, a műételek fogyasztása mindenkinek árt, csak nem azonnal. az azért elgondolkodtató, hogy az emberek azt hiszik, hogy egy bizonyos korban már természetes, ha valakinek vannak különböző bajai. pedig nem kéne, csak oda kellett volna figyelni a táplálkozásra és az életmódra.)

2010. febr. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 duhaj ervin ***** válasza:
Igen egészséges csak nem szabad túlédesíteni én már 50 éve iszom!
2010. febr. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

"A kakaó és csokoládé jelentős oxálsav tartalommal bír, amely a vesekő képződésére hajlamos embereknél az oxalát-kristályok kialakulását segíti."

(Forrás: [link]

Ezt tapasztaltuk mi is. 10 évig minden reggel ittam kakaót, utána nagy fizikai igénybevétel (100 km biciklizés) után a kórházban kötöttem ki vesekővel. Azóta nagyon vigyázok a kakaóval, csokival.

Valószínűleg nem vagyok rá hajlamos (előtte se volt semmi, azóta se), de a 10 évig tartó reggeli kakaózás betett.

2010. máj. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!