Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi az a piritot lisztleves?

Mi az a piritot lisztleves?

Figyelt kérdés
a nagymamám monta hogy adjak 2 honapos babámnak ilyen levest
2008. aug. 16. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ne adj!
2008. aug. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok. Gondolom olyan, mint a rántottleves, de a liszt miatt nem szabad adni az ilyen pici babának!!!
2008. aug. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
50%
Jajj ne tedd!6 hónapos kora előtt amúgy sem kaphat lisztet,a nagymamák el vannak tévedve,azt hiszik attól erős lesz majd a gyerek.Régen ha nem tudtak szoptatni azt adtak(a hülyék).Rántást csináltak,felhígították vízzel az volt tápszer.Nagy ostobaság.Nem attól lesz erős a gyerek csontja.Felejtsd el,árt a gyereknek.
2008. aug. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Azért kicsit visszavehetnél az arcodból kedves utolsó válaszoló. Régen azért adták a lisztlevest (leginkább a háború alatt) mert sok esetben egyáltalán nem volt tápszer. Valamit adni kellett, ha nem volt tej. Nekem van idősebb rokonom, aki a háború alatt szült, teje nem volt, viszont bombázás igen, szerinted mit adtak volna az anyukák? Aztán ez megmarad a tudatban, mert szegények voltak az emberek, ez meg egy olcsó megoldás volt arra az esetre, ha nem volt tej.


Amúgy szerintem se add, mert felesleges két hónapos gyereket ilyennel jóllakatni, ha van tejed. Ha meg nincs, akkor ott a tápszer, ami azért sokkal jobb, mint a lisztes víz (mert igazából erről van szó), mert abban minden bennevan, ami a babának kell. De régen sem azért adták, mert hülyék voltak, hanem mert nem volt más. Nagymamád gondolom még ebben az időben lett anya, amikor ezt ajánlották, mert kevésbé voltak az emberek tisztában vele, hogy mi van az anyatejben, illetve korlátozottabbak voltak a lehetőségek, hogy mit tudnak adni. Azóta persze többet tudunk, de ő miért kellett volna, hogy frissítse a tudását? Hiszen az ő gyerekei felnőttek így is, ezeket tudni már a mi dolgunk, nem az övé. Jó tanácsot akart adni, köszönd meg neki a jószándékát, de mondd meg neki, hogy mostmár erről más a vélemény, és te inkább az szerint csinálod.

2008. aug. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
4%
Ja és most is háború van biztos ezért ajánlja!?Nem kellett ahhoz háború,egyszerű tévhit,hogy azt hiszik attól erős lesz a csontozata.Hát olyan is a legtöbb ember,akinek volt szerencséje kipróbálni beteges,törékeny csontozatú.De egyszerűbb megkérdezni a nagyit,hogy miért mondja!!!
2008. aug. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Tényleg nem kellene ezért a nagyit bántani, csak jót akart. Nincs igaza, ez tény, de nem akart semmi rosszat, miért kell bántani? Az én nagymamám is sok mindent rosszul tud, mert régen másképp csinálták, akkor most hülyézzem le? Egyszerűen megköszönöm a tanácsát és ha megérti, akkor elmagyarázom neki, hogy ma már sok tudományos vizsgálat bebizonyította, hogy jobb, egészségesebb, ha másképp táplálom a gyerekemet. Lehet, hogy nem érti (hiszen sok fiatal sem érti!), de ettől még nem hülye!

De hogy a kérdésre is válaszoljak: Valóban nem jó a gyereknek 6 hónapos kora előtt lisztes dolgot adni, 2 hónaposan meg még csak anyatejre, vagy ennek hiányában tápszerre van szüksége, másra nincs! Olvass utána a neten, sok cikket találsz róla (pl. itt: [link] ), hogy mit mikortól adhatsz, azokat kövesd, akkor jó eséllyel nem adsz olyat, amit még nem kellene.

2008. aug. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Jaj de nehéz a felfogásod, kedves utolsó előtti válaszoló. És még te hülyézel le másokat. Ki mondta, hogy most háború van? Csak leírtam, hogy régen miért kezdték el adni, és miért maradt meg az idősekben ez a dolog. De te látom annyira felnőtt nő vagy, hogy még ezt sem érted meg, aztán pontozol lefelé, mert megsértődsz azon, hogy nem te vagy itt a jani. Szerintem iratkozz vissza az oviba, ott megy még ez a szemlélet.
2008. aug. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

A kérdésedre válaszolva. Lisztet pirítasz meg kevés olajon és ezt engeded fel liszttel. Olyan mint a rántott leves, csak nincs benne paprika. ( ekkora babának sem liszt, sem olaj nem adható)


Aki pedig lehülyézte és egyebezte drága nagyikádat kiállította magáról a bizonyítványt. Akkoriban nem voltak egyáltalán tápszerek, sőt még az 50-es években sem. Mikor mi születtünk anyukák akkor kezdtek terjedni. Szóval addig volt a lisztleves, az oriza, a rizsnyák amivel próbálták életben tartani az embert. Aztán meg voltak a dajkák akik tudtak esetleg több babát is szoptatni. De pl bombázás idején nem hiszem,hogy sok anyuka tudott nyugodtan szoptatni lent az óvóhelyeken.


De aki azt írta ne adj annak van legfőképp igaza. Ha tápszeres akkor majd 4 hónaposan kezdhetsz neki almát egyebet adni. Ha olyan szerencsés vagy, hogy szopik akkor pedig 6 hónapos koráig mindenképp csak akkor kezdj hozzá táplálni. S mindig legyen anyatejes étkezése ameddig csak lehet. Ja és ha még szerencsésebb vagy és tudsz fagyasztóba eltenni, akkor 1 éves kora után mikor már darabos főzelékeket csinálsz azzal sűrítheted. S nem kell addig sem a tehéntej.

Jó babázást!

2008. aug. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem hasfájos a babád? Mert az eredeti rántottlevesbe tettek köménymagot is,aminek jótékony hatását mai napig élvezzük.Lehet,hogy ezért javasolta nagyikád.Nyugodtan mondd el neki,hogy manapság már van a leves helyett megfelelő tápszer,ami ilyen pöttömnek való!És köszönd meg a tanácsát,megfogadni nem kell.
2008. aug. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
60%
Igazából arra a kérdésre nem érkezett válasz, hogy mi az a lisztleves. Nekem ezt ugy mesélték, lisztet piritottak egy lábasban, minden olaj és hasonlók nélkül ( vigyázni mert könnyen odaéghet) majd felöntötték vizzel, kicsi cukrot tettek bele, majd megforralták, és hagyták visszahülni, hogy a cumisüvegbe kerülhessen. Akkor adták, ha az anyának nem volt elég/megfelelő a teje, vagy ha a baba semmit nem birt magában tartani ( hallotam olyanrol hogy a tápszer sem maradt meg a gyerekben ). Érdekes módon nem lettek lisztérzékenyek, szerintem azért mert 1. akkoriban nem ilyen volt a liszt minősége, 2. ezt leginkább vidéken/ kis településeken alkalmazták ahol a babák amugy is sokkal több környezeti hatásnak voltak kitéve ( elég itt akár a levegőre gondolni pl virágporok, pollenek ). Ha picit nagyobb volt a baba, akkor adták ez búzadarából is. És mindd megmaradtak ...
2014. febr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!