Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mire jók az izotóniás italok?

Mire jók az izotóniás italok?

Figyelt kérdés

Ezekre gondolok elsősorban:

TopJoy Fitness Harmónia ananásszal és citrusokkal

TopJoy Fitness Szépség naranccsal, sárgarépával és citrommal

TopJoy Fitness Sport meggyel és citrusokkal

TopJoy Fitness Egyensúly Aloe Veraval


Ezek édesítővel készülnek, ha jól tudom és csökkentett szénhidráttartalmúak.


2008. aug. 8. 12:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az, h. egy ital izotóniás azt jelenti, h. az ozmózisnyomása megfelel a szervezet sejtjeiben lévő ozmózisnyomásnak.


Ez röviden azt jelenti, h. ha ilyenből sokat iszol, akkor sem fog a sejtjeidbe áramlani a víz a koncentrációkülönbség hatására, ami szélsőséges esetben akár a sejtek szétrepedéséhez vezethetne. Mint az érett szőlő v. cseresznye esetén, ha jön egy eső, és a gyümölcs szétrepedezik tőle.


Mélyebben szerintem ne menjünk bele, mert túl tudományos lenne, ha érdekel a téma, a neten utána tudsz nézni.


Ha sokat izzadsz, ami sóvesztéssel is jár, és utána a folyadékveszteséget vízzel pótlod, akkor a szervezetedben felborul az egyensúly (a sejten kívüli és belüli ozmózisny. különböző lesz), ami problémát okozhat.

Az izotóniás italok fogyasztása esetén azonban a bennük oldatban lévő anyagok miatt megmarad az egyensúly, ezért nagy folyadékvesztés utáni nagy folyadékbevitel sem okoz problémát.


Magyarán: fokozott fizikai mehterhelés esetén ajánlatos tiszta víz helyett izotóniás italt inni.


(Remélem nem lett túlbonyolítva a válasz.) :)

2008. aug. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, most már értem! :)
2008. aug. 8. 16:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!