Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Azt hallottam, hogy a Light...

Azt hallottam, hogy a Light Cola sokkal hízlalóbb mint a sima ez igaz?

Figyelt kérdés
2010. jan. 9. 19:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A light cola, és az összes édesítőszeres cucc azért nem jó, mert a szervezet érzi az édes ízt, ezért mozgosítja a megfelelő dolgokat, hogy lebontsa a cukrot. Cukrot nem talál, ezért összezavarodik, hirtelen leeshet a vércukorszint vagy hamarosan farkaséhesnek érezhetjük magunkat. Ezért enni fogunk, amit nem tettünk volna, ha nem isszuk meg a light cola-t. Ezért hízlal. Az más kérdés, hogy nem is egészséges.
2010. jan. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
46%

Nem hízlal a light cola, diétásoknál szokták ajánlani, ha édességhiányuk van, hogy igyanak meg egy pohár édesítőszerrel készült üdítőt.

Azért itt hozzátenném, hogy nem minden édesítőszer káros. Az aszpartámról elég sok rosszat lehetett hallani, de ahogy előttem írták, annyit nem fogyaszt az ember belőle, hogy másnapra rákos legyen.

De ha már itt tartunk a kóla, bármilyen fajtájú is legyen elég káros...ha valaki egészségesen akar élni kerüli az ilyen szénsavas üdítőket. A sok káros anyag mellé, amit beleraknak a kólába az aszpartám már csak egy "ráadás".


[link]

[link]


A linkeken bővebben lehet erről olvasni, de én azért megkérdőjelezem ezeknek is a hitelességét.

2010. jan. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A www.informed.hu oldalon (ez egy orvosi nemzetközi oldal) írták hogy a "light" innivalókban található édesítőszer nagyon könnyen bélrákot okozhat. Ez most nem a szokásos "Az amerikai Szarf*szú Egyetem kutatói kiderítették..." maszlag. Mostanában egyre több ilyen "light" üdítőt gyártanak, gyümölcslevet, szénsavasat, Ice Teát, plusz egyre több cukrászsüteményben és édességben is alkalmazzák a jóval olcsóbb édesítőszereket a cukor helyett, mert az édesítőszer nem hizlal, milyen egészségesek az azzal készült ételek. A vastagbélrákos esetek száma pedig látványosan növekszik.
2010. jan. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ezek szerint a cukorbetegek vagy felfordulnak belrakban,vagy nem edesitenek semmit.
2010. jan. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam egy testépítő magazinban, hogy a lightos kólában ugyan nincs cukor, de a zsír annál több, persze ezt a flakon oldalán nem tüntetik fel...de hogy ez igaz-e, nem tudom, nem néztem utána :D
2010. jan. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!