Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi idö alatt romlik meg a...

Mennyi idö alatt romlik meg a hús a hütöben?

Figyelt kérdés

két napig hütöben volt a hus amit szerettem volna elkésziteni...de sajnos kiment a fejemböl és a párom a hütöbe tette...két napig ált...majd betettem a fagyasztóba...

vajon romlott már?vagy még eltudom késziteni ?kérem valaki segitsen


2010. jan. 2. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha 2 napig hűtőben volt,és utána betetted a fagyasztóba,akkor szerintem semmi baja nincs.Ha kiolvasztod,akkor szagold meg,ha nem büdi,akkor nyugodtan használd fel.A biztonság kedvéért azért enyhén ecetes vízbe 1 órát áztathatod.
2010. jan. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy a boltban mennyi ideig állt. Mielőtt a fagyasztóba tetted nem szaglásztad meg? Én rögtön bevágom a fagyasztóba, ha nem akarom felhasználni, mert utána már akkor is büdösnek érzem, ha semmi baja.
2010. jan. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

frissen vásároltam...ugy volt hogy elkészitem..de a vendégeim hamarabb érkeztek igy nem tudtam megcsinálni...a hütöben tettük nem éreztem büdösnek...

igy is áztatnom kell ecetes vizben?már a fagyóban van ha ki akarom engedni hogy engedjem ki?simán szoba hömérsékleten órákon át?vagy betehetem a mikroba olvasztásra?

2010. jan. 2. 17:31
 4/4 igabcsy ***** válasza:

Ha frisssen vásároltad (és megbízol a hentesedben), valamint két napot állt a hűtőben akkor szerintem semmi baja.

Én a húst nem szeretem mikróban olvasztani, mert hiába az olvasztó program, mire a belseje is szeletelhető, addigra a szélei már kivilágosodva, felmelegedve kissé a főtt húsra emlékeztet.

Nálam az vált be, hogy beleteszem egy nylonzacskóba (ha nem abban fagyasztottam), jól bekötöm a zacskó száját és bele teszem egy nagy fazék hideg vízbe. A vizet kb. 5-10 percenként lecserélem rajta, így hamarabb tudom szeletelni mint ha "csak" szobahőmérsékleten olvadozna.

2010. jan. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!