Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Bodzavirágot meg kell mosni...

Bodzavirágot meg kell mosni szárítás előtt?

Figyelt kérdés
2014. máj. 9. 15:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, hogy megint én, de úgy látom, el kell oszlatnom egg - a fenti válszok alapján elterjedtnek látszó - félreértést.


A bodza drogja NEM A VIRÁGPORA!


... Hanem - a hivatalos Gyógyszerkönyv szerint - a virága, levele és a gyümölcse (Sambuci flos, folium et fructus). A virágban flavonoidok, szapponinok, klorogénsav, ciánglükozid, illóolajak és nyálkaanyagok alkotják as íz- és hatóanzagukat. Aki eddig a virágokat egyenként csipegette volna, annak megkönnyíthetem a munkáját, mert teának, szörpnek, borízesítõnek vagy bodzafánknak a teljes virágzatot kell gyüjteni.

2014. máj. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
66%

T. előző!

namost az első feén ellehetne vitatkozni még. A bodza ugyebár másuj közepétől június elejéig virágzik. Namost ha ő hó vége fele megy mert akkor már mind ki van nyílva akkor már a virágját ha kicsit megrázod már hullik is mint annak a rendje, tehát ha folyó víz alá teszed majd jól megrázod akkor már gondoskodtál arról, hogy legyen neked otthol szemét/tűzrevaló. Ezért nem dobáljuk amikor szedjük se mertlehullik. Küldjek neked egyet postán hogy megnézd jó alaposan? Tegnap szedtem 4 vödörrel és összesen egynek nem hullott le a levele mert nem dobáltam és nem mostam.

Namost írtad azt is, hogy a szára olyan, hogy késsel is alig lehet vágni: Te a föld felett vágod közvetlen, vagy csak a virágjának a szárát? Mert a virágnak a szárát eltöröm kézzel is.

2014. máj. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
66%
húú bocsi nem az előzőnek írtam ezt!
2014. máj. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

T. előttem szóló!


Nem vétetted el a célpontot, mindkét előtted lévő válasz én vagyok.


Ami a bodzaszár szívósságával kapcsolatos észrevételedet olleti, teljesen jogos. Részemről csupán retorikai túlzás (sőt eltúlzás) volt, de csupán azt akartam hangsúlyozni, hogy ez a növény nem olyan törékeny porcelánbaba, hogy ne bírna ki egy kis rázogatást.


Abban is igazad van, hogy a virágszírmok stabilitása nagyban függ a szedés idejétől, az időszakvége felé a virágok elöregednek, vizet vesztenek, törékenyebbek lesznek. De továbbra is igaz, hogy nem a virágpor vagy szirom (bár ez utóbbiban azért elég sok van) a hatóanyagot tároló anatómiai egység, hanem a nektáriumok a szirmok tövénél, a bibe és magház valamint a kocsány. A szirmok lehullása okoz ugyan hatóanyag csökkenést, de ez kb. 10-12 százalék.

Ettől persze még vigyázhatunk rá. Akinek aggályos a folyóvizes mosás és rázogatás, az ne tegye, de MINDENKÉPPEN MOSSA MEG valahogy (hogy visszatérjünk az eredeti kérdéshez). Áztassa kicsit egy tál vízben és utána szűrőpapírral vagy puha törűlközővel nyomkodva szárítsa meg, vagy hajszárítóval, vagy ahogy neki a legmegfelelőbb.

2014. máj. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz, csak én már sokszor rontottam el ott, hogy nem vigyáztam rá. ezért is irtam, de így már teljesen precíz ahogy írtad most, ment is rá a zöld pacsi :)
2014. máj. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!