Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen kávét vegyek?

Milyen kávét vegyek?

Figyelt kérdés

Na, elöljáróban elmondanám, hogy nem vagyok egy nagy kávés, illetve sok kávét iszom, de én meg nem mondom, hogy melyik milyen. Nekem minden kávénak kávé íze van.

De vendéglátásban dolgozom és körülöttem az összes munkatársamtól hallom, hogy fúú ez egy sz*r kávé, fúú az meg milyen szuper. Szóval arra gondoltam, hogy én biztos azért nem vágom ezt, mert még nem tapasztaltam a menyországot.

Tehát ajánljatok nekem egy olyan (azért Magyarországon, lehetőleg boltban beszerezhető) kávét, amitől még egy hozzám hasonló laikus is leteszi az agyát. A pénz nem számít, az se baj ha szemes kávé, le tudom darálni. Összehasonlításképp eddig sima Tchibo Familyt vettem.


Tapasztalt kávésok véleménye érdekel elsősorban!


2014. febr. 10. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem darálos kávéfőzöm van . Szemes kávét szoktam venni 2 nagy kedvencem van. Ha letudod darálni akkor jó. Egybként meg az sem mindegy ,hogy milyen tipusú kávé géphez milyen milyen kávét veszel : nagyon sokk függ a darálástól:

Igaz ezeket szemes kiszerelésből csak 1kg változatban lehet kapni.

[link]

Ez erösseb igazi presszó kávé.

[link]

Ez lágyabb krémesebb .

Amit még szeretek az ILLY : [link]

2014. febr. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szemes kávét veszek : minél több arabica kávét tartalmaz annál finomabb. Ha nem 100% arabica kávét veszek ,hanem olyat ami keverve van robustával akkor is az nézem ,hogy több % tartalmazzon arabicát mint robustát.

Illy,

[link]

[link]

2014. febr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Starbacks kávé, kóstold meg a kávézóban, és ahhoz hasonlítsd a többit.
2014. febr. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, nem jól irtam a nevét, szóval ez az:

[link]


régen én is így voltam, mint te, nem tudtam különbséget tenni, de már tudok.

2014. febr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A starbucks kávé nem jó össze hasonlitási alap mert minden kávét porkávéból készítenek:

A divat kávé nem egyenlő a jó minőségű kávéval.

2014. febr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!