Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a tömény...

Mi a véleményed a tömény alkoholos italokról?

Figyelt kérdés

Beszámolóm témája ez, és mivel a társam nem igazán hajlandó csinálni valamit is, ezért ezt is nekem kell megoldanom.

Szerintem jó illetve árnyoldalát is meg kellene írni. Szerintetek?



2014. febr. 4. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak ennyi a téma, hogy tömény alkoholos italok?

Milyen szempontból kéne bemutatni?

"Pozitív" oldalnak leírnám, hogy pl. melyik milyen nemzethez tartozik. Van-e valami szokás/érdekesség ezzel kapcsolatban.

Negatív pedig a lerészegedés, a rendszeres alkoholfogyasztás egészségkárosító hatásai, káros hatások az egyénre, családra, társadalomra nézve.

Gyermekek védelme, pl. mit látnak a családban, milyen reklámokat látnak a tv-ben.

Neten biztosan találsz mindenféle alkoholfogyasztással kapcsolatos felmérést és összehasonlítást pl. hogy a különböző országoknál hogyan alakul a fogyasztás.

2014. febr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tömény alkoholos italokból egyedül a házi pálinkát preferálom, mert azt tudom, hogy a szomszéd bácsitól van a kertben termett gyümölcséből.

Lehet kulturáltan fogyasztani pálinkát kicsi menyiségben pl. egy jó minőségű sajttal. Épp most vettünk házi készítésű, konyakkal átitatott aszalt szilvás sajtot, amit pálinkához javasolnak kísérőként.

De lehet mértéktelenül nyakalni is, aminek az a lényege, hogy minél előbb fejbe vágjon és elfelejtsük minden búbánatunkat.

Ha már alkoholt iszok, legyen minőségi, és fogyasszam kulturáltan, adjam meg a módját. Egyéb kevert, pancsolt és ízesített mürmülék alkeszoknak valók, akiknek már mindegy, csak ártson.

2014. febr. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
evidens ám,hogy keveset és minőségebiből csak is kizárólag,boltban amiket hozzádvágnak 2-3ezer ftért,azok tűzrevalóak.Én alkalmanként ha veszek,egy évben 2-3X,egyébként is sör párti vagyok.Azt is mértékkel,és élvezettel
2014. febr. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Persze. Egyébként akkor a legjobb egy tanulmány, ha elfogulatlan, és nem szelektál ki dolgokat az író értékrendje szerint ("na ezt inkább nem írom meg"), és lehetőség szerint nem is minősít, nem szenvedélyes, inkább csak leír. Pl. függetlenül attól hogy te szereted-e a töményet vagy utálod, le lehet írni hogy milyen hagyományai vannak, mióta és hogyan, miből készítenek ilyet az emberek, hol kik isszák, mely országokban a legjellemzőbb a fogyasztása, milyen tendenciát mutat, és persze milyen hatása van a társadalomra és az egészségre (pl. borhoz és sörhöz viszonyítva). Pont tegnap hallottam valamelyik rádióban hogy az orosz férfiak 25%-a nem éri meg az 50 eves kort, és hogy emögött a túlzott ivás áll, ami nagy részt vodkát jelent. Most rákerestem, ezt találtam: [link]
2014. febr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Phoney ***** válasza:

A tömény italok (röviditalok, szeszes italok) tökéletesen alkalmasak a rohamivásra (gyorsan sokat), míg a sör az alkohol- és szénsavtartalma, a bor pedig a savtartalma miatt sokkal kevésbé. Ezért a töménytől (még hígítva is) sokkal könnyebben és jobban lehet berúgni – igazából annyira, hogy a rövidek elterjedésekor az orvostudomány nem az alkoholnak, hanem más összetevőknek tulajdonította a legsúlyosabb tüneteket! A megjelenését mindenhol irtózatos alkoholizmus, majd több-kevesebb orvosi/társadalmi stigma követte.


Másrészt, a prémium szeszes italoknak önálló gasztronómiai értéke van, ezt nem lehet elvitatni tőlük. A divatosabb italok igazából nem tartoznak ide, a legolcsóbb italkereskedésekben is legalább 5-6e Ft/7 dl egy olyan rövidital, aminek önálló élvezeti értéke van.



„Tömény alkoholos italokból egyedül a házi pálinkát preferálom, mert azt tudom, hogy a szomszéd bácsitól van a kertben termett gyümölcséből.”

– na itt a baj. Azt hiszed, hogy gyümölcsből nem lehet szemetet főzni. A gyümölcs nem pálinkának született, nagyon érteni kell hozzá, hogy JÓ pálinka legyen belőle. A házipálinkák 90%-a a mai napig is technológiai hibás (más néven selejt), és sokszor az egészségügyi határértékeknek sem felelnek meg! Más kérdés, hogy a bolti pálinkák (nem pálinkautánzatok!) egy jelentős része is nevetségesen rossz, és csak azért kerülhetnek a polcokra, mert az európai szeszipar nevetségesen magas metanol-maximumot lobbizott ki magának.

2014. febr. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!