Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Gyakori hogy rozskenyér...

Gyakori hogy rozskenyér helyett kakaós tömör kalácsot adnak?

Figyelt kérdés

Soha nem vettem rozskenyeret, egy hete szoktam rá, mert amit megláttam a boltba nagyon jól nézett ki.Nem csalódtam, iszonyat finom, jó az állaga, porhanyós mint a fehér, nem szivacs.

Ma későn mentem vásárolni, és nem volt az a kenyér amit venni szoktam.Bementem a pékségbe, vettem ott rozskenyeret.

Állagra egy tömörebb piskótára vagy muffinra emlékeztet sz a szivacsos, és frankón érezni rajta a kakaó ízét.

Gyakori ez az átverés?


2013. nov. 23. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Kétlem, hogy szándékos átverés lenne. Csak egyszerű véletlenről / figyelmetlenségről van szó.
2013. nov. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Naná, ott csalnak, ahol tudnak. Budapesten ajánlom neked a Pékműhely nevű kis pékséget, igazi finom békebeli kovászos kenyeret készítenek a szemed előtt, valami mennyei. Próbáld ki, megéri.
2013. nov. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem
2013. nov. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, eleinte mit vettél, de a leírásod alapján az sem rozs volt, legfeljebb rozsos keverék. A tisztességes rozskenyér sötétben sem hasonlít a fehérkenyérre, tömör, rágós, savanykás. Milyen pékségről van szó? Az minden további nélkül elképzelhető, hogy kakaós valamit kaptál, a "barna" kenyereket is csak színezik...
2013. nov. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyakori, már nagyon sokféle rozskenyeret, barna kenyeret és teljes kiörlésűnek mondott kenyeret vettem, amit malátával színeztek, súlyra is megérezni, túl könnyű, és az ízén is érezni, hogy malátás.
2013. nov. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Na még megtaláltam a nekem finomnak mondott zacsiját, valóban az csak 6 magvas rozsos kenyér.

Szóval akkor azt kell vegyek :)

Azért is merült fel bennem hogy ez a kakaózás gyakori, mert a héten apu is panaszkodott hogy nem a megszokott helyen vette a rozskenyeret (ő mindig azt eszi) és hogy inkább volt az szikkadt kakaós kalács mint rozskenyér. Nem egy helyen vettük.

2013. nov. 24. 09:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Az igazi rozskenyér savanykás, nehéz, és sok helyen köménymagot is tesznek bele, ilyet nemigen kapni.

Legtöbb helyen rozsos van (van benne egy kis rozs is), felfújt és színezett valami.

2013. nov. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A valódi rozskenyér készítés nagyon sok faxnival jár, nem éri meg a pékeknek. Leginkább csak vásárlómegtartási céllal gyártják.
2013. nov. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!