Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szeretnék venni egy káposztasa...

Calvera kérdése:

Szeretnék venni egy káposztasavanyító dézsát de hallottam hogy át kell mosni a káposztát pár hetente ha dézsában van. De viszont én ezt hülyeségnek tartom. Most melyik az igaz? Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

#káposztasavanyítódézsa
2013. nov. 11. 18:27
 1/5 doboszoli ***** válasza:

Van némi tapasztalatom.

A savanyító dézsa, ha fából készült, valóság amit hallottál.

Ha cserépedény, kotyogó tetővel, akkor hűvös helyen szinte újig eláll.

Tipp: a cserépedény vályújába víz helyett étolajat önts, kéthavonta cseréld!

2013. nov. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

és ha zsákba teszem be káposztát ás úgy a dézsába?

(hogy a zsák szája a dézsa szájára fekszik rá?

2013. nov. 11. 19:00
 3/5 doboszoli ***** válasza:
Próbáld ki, és referálj az eredményről.))
2013. nov. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
akkor majd értesítelek az eredményről
2013. nov. 11. 19:31
 5/5 A kérdező kommentje:

Igaz rég volt de megígértem!

Dézsa mellet maradtam, megkapták szüleim karácsonyra és tavaly első káposzta már meg is lett benne.

Igaz történt vele egy kis baleset mert nem volt jó idő neki a spejzban így kicsit megpimpósodott a leve.

a levét kimertük sós "D" vízzel pótoltuk a levet és levittük a pincébe pihikélni.

Nagyon finom káposzta lett belőle!

Sajnos hamar elfogyott mivel ugye nem volt alkalmas idő a csalamádé teljesen tönkre ment addigra.

2015. nov. 20. 21:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!