Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ma már miért mindenki csak...

Ma már miért mindenki csak palackos ásványvizet iszik? Miért nem jó a csap viz? 20 évvel ezelött jóvolt még a csapviz? Hány ft-os ásványvizet iszol?

Figyelt kérdés
2009. nov. 13. 10:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%

Ezt én se értem, én is megiszom a csapvizet, bár nem szeretem, inkább teát főzök belőle (édesítés nélkül gyógyteát pl. borsmenta). De nem úgy vagyok, hogy ha nincs más, nem vagyok hajlandó meginni.

Mamikám pl. azért nem issza a csapvizet, mert szerinte rossz ízű. Anyukám is inkább cipeli az ásványvizet. Olcsóbbat szoktunk, bár Mamám inkább Szentkirályit - nem is az ára annyira a baj, hanem az, hogy rohadt nehéz, ha rajtam múlik, nekem inkább jó a csapvíz.

2009. nov. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
Én csapvizet és bubis ásványvizet iszom, de abból sem a drágát.
2009. nov. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Mi az olcsó (spar, lidl) ásványvizet szoktuk inni, abból is a bubisat. Csapvíz meg jó minden egyébre (leves, tea, kávé stb.)
2009. nov. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
És sem iszom a csapvizet, még a szagától is undorodom.
2009. nov. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én mióta az eszemet tudom (24 éve) csapvizet iszok. Most egy pár éve szoktunk rá arra hogy van itthon ásványvíz is. De ezt csak akkor fogyasztjuk ha elmegyünk itthonról. Én ugyanis fél órás buszozás pesten belül is képes vagyok meginni 1 liter vizet.

Anyu mostanábam a Rudas gyógyfürdő ivókzutjáról hoz vizet ez 35 ft/l. Elötte ill nekem meg Zafir vagy Szentkirályi vizet hozott. Ha itthon vagyok akkor is éjszakára is inkább palackos vizet iszok.Terhesség miatt görcsöl a hasam ettől a Rudas féle gyógyviztől,védőnő javasolta hogy akkor inkább ne igyam.

S szerintem/vizsgálataim szerint az ásványvizek 90%ában benne sincs a rajta feltüntetett ásványi anyag tartalom. Az egyik első hozzászoló pedig emlitette a hormon tartalmat erről pedig annyit hogy ez a volt tanárom szerint igaz. A tisztitóban ugyanis 2-3 napot tölt el a víz. S a hormonoknak pedig kellene 1 hét hogy kitisztuljon.

2009. nov. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Majd ha egyszer ráérsz bejöhetsz velem a laboratóriumba, megmutatom, hogy mi mindent iszol meg abban a fincsi csapvízben...
2009. nov. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Főzéshez,teázáshoz jó a csapvíz.De meginni nálunk nem lehet,mert olyan fura vas íze van.Ásványvízből olcsóbbakat szoktam bubi menteset.A szentkirályi nagyon finom,de nem vagyok hajlandó,majdnem 200Ft-ot adni egy üveg vízért.

Arról a hormonos dologról én is hallottam.Szörnyű.

2009. nov. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Milyen laborban dolgozol kedves tegnapelötti válaszadó? Kiváncsi vagyok,mert én is ilyen területen keresek állást.
2009. nov. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A labor természetesen szupertitkos... Sajnos több infót nem árulhatok el vele kapcsolatban. De esetleg becsempészhetlek egyszer...:) Hol laksz, milyen végzettséged, egyéb szakképesítésed van?
2009. nov. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
és ha tisztitó vizszürővel van ellátva a csaphoz,az sem jó?
2009. nov. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!