Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ma már miért mindenki csak...

Ma már miért mindenki csak palackos ásványvizet iszik? Miért nem jó a csap viz? 20 évvel ezelött jóvolt még a csapviz? Hány ft-os ásványvizet iszol?

Figyelt kérdés
2009. nov. 13. 10:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%

Én még mindig csapvizet iszom. :) Pedig "modern" nő vagyok, de nem tud meghatni az ásványvíz reklám, miszerint ennyi meg annyi ásványi anyag és egyéb tartalma van. Ezeket beviszem más étellel vagy itallal.


De van itthon ásványvizünk, Szentkirályi, az a legfinomabb szerintem (legalábbis nekem ez hasonlít legjobban a csapvízhez). Vendégeket ebből kínálgatom.


Egy éves lányom is csapvizet iszik, felforralva és lehűtve. Mi nem csinálunk ebből nagy cécót.


Ja, és sokan fogják majd írni, hogy náluk nem jó ízű a csapvíz. Hát jelentem, én 31 évem alatt már sok helyen megfodultam, és mindenhol csapvizet ittam, és még soha nem volt rossz íze. Volt, hogy picit más ízű volt, mint az itthoni, de nem rossz volt, csak más.


Ugyanakkor néha eszembe jut, hogy a csapvíz az tisztított víz, ami természetes vizekből van. Beledöglenek állatok, belefulladnak emberek, netán szennyvíz is ürül bele. De ilyenkor elhessegetem a gondolatot, mert az ásványvíz is kábé ugyanebből a vízből készül.

2009. nov. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%

Jó a csapvíz most is. Nálunk finom is. Csak nagyon kemény, és fura mód megfájdul ettől a gyomrom. (Épp terhes vagyok, és azóta gyomorpanaszaim vannak.)


Ezenkívül van valami, amit vagy elhiszel, vagy nem. 40-50 éve használnak a nők nagy mennyiségben fogamzásgátlókat. Ezek a női hormonok a vizelettel kiürülnek, és újból bekerülnek a víz körforgásába. Végső soron visszakerülnek az ivóvízbe, kimutathatók benne.


40 éve egy átlag férfinak még 60 millió fölött volt a spermaszáma. Ma jó, ha eléri a 30 milliót. Ezt, és sok minden mást az ivóvízben található női hormonok számlájára írják: ha az anyuka a terhessége alatt ilyen vizet iszik, akkor a fiúmagzata nem lesz annyira férfias, elnőiesedhet.


Nem tudom, ebből mennyi az igaz.

2009. nov. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ásványvizet hanem Pi vizet iszok,35ft\l egy Bio Abc-ben szoktam venni!Egyébként én is ásványvizet ittam,anno de rájöttem,hogy ez még jobb a szervezetemnek,próbáld ki;)
2009. nov. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Én iszom az (olcsó) á.vízet és csapvízet is.

Valamelyik (drága!) ásványvízben már túl sok az ásványianyagtartalom, ami nem jó! (600mg körüli a megfelelő tudtommal. Nálunk egyébként jó is a csapvíz.

2009. nov. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%

Azért nem iszok csapvizet mert hormonálisan nincs szűrve sehol az országban, tehát ami a szomszéd Julis fogamzásgátló tablettákat szedve belepisil a WC-be, a másik szomszéd Béla meg szteroidokat szed az izmaira, szintén bele pisili a WC-be, azt én iszom vissza.

Pedig nő vagyok, a férfiakra triplán veszélyes a csapvíz, mert a spermákat úgy gyilkolja mint a dög, aztán csodálkoznak hogy 30 éves korukra nemzőképtelenek VAGY alig jön össze a gyerek...

2009. nov. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Én csak néha iszom ásványvizet, ha elutazom, mert ott tényleg szörnyű ízű a víz, valahol pedig iszonyú kóros, és nem bírom meginni, mert olyan, mintha a strandon a medencéből innék.Valamint van még egy eset, amikor szénsavasat veszek, ezt meg általában üdítőkhöz, vagy ha szénsavasra vágyom, és egyszerűbb, mint szódát csinálni :P
2009. nov. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
olcson veszem a Lidl-be.Nem tudom meginni a csapvizet,kloros,vagy rozsdàs.Volt hogy kislànyomnak felföztem,fél ora mulva tele volt vizkölerakodàssal.Igy inkàbb megveszem az àsvànyvizet.
2009. nov. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%

mert olyan hipó szagu,mintha az uszodai vizet kéne meginnom:-( meg még szoptatok is,ugyhogy jobb az ásványviz...

Spar-os,Metro-s,Lidl-s vizet iszunk,35-45forcsi

2009. nov. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
mióta tudom,h tisztitott szennyviz folyik a csapból,nincs gusztusom meginni,kémiailag akármilyen tiszta is,nem megy... sparos viz,40ft
2009. nov. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi már évek óta ásványvizet iszunk, már ott tartok, hogy a reggeli kávét, levest sem csapvízzel készítem, annyira szutymós-koszos a csapból folyó vizünk (Bp., Buda)...


Hetente szoktam a csapok szűrőit kitisztítani (mert eldugulnak!), hát ne tudd meg, milyen vastagon áll bennük a rozsdamorzsalék, vízkő (?), homok, trutymó...

Köszi, de ezt nem szeretném meginni!


Igazából már a gyerekeink kicsi korában megfigyeltük, hogy ahogy csapvizet ittak, szinte azonnal torokgyulladást kaptak, még nyáron is! Azt hittem, ez csak a gyerekek érzékenysége, de pár év múlva én is mindig fájlaltam a torkom, ha csapvizet ittam.

Szerintem valami baktérium miatt van ez!


Mióta ásványvizet iszunk, azóta sem a gyerekeknél nem jelentkezik torokgyulladás, sem nálunk.


Egyáltalán nem divatból vagy unalmunkban vesszük a rengeteg ásványvízet, hanem mert muszáj!

Én is szívesebben költeném ezt a pénzt másra... :-[


Amúgy meg mindig más márkájú ásványvízet szoktam venni, mert a szakemberek szerint cserélgetni kell a márkákat.

Nálunk is a Szentkirályi a favorit, de Fonyódi, Visegrádi, Margitszigeti, Nestlé is finom...

Most pl. Veritas Gold márkájú van itthon, ez is finom.


Igen, 20 évvel ezelőtt még iható volt a csapvíz, de sajnos ma már a legtöbb helyen nem iható... :-[

2009. nov. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!