Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért olyan borzalmasan rossz...

Miért olyan borzalmasan rossz ízű ma minden átlag kávé?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy lehet az, hogy bármilyen kávét is veszek, ami átlagnak számít (tchibo, douwe egberts stb.) minősíthetetlenül rossz ízű. Még az Omnia sem az igazi, ami régen prémium kávénak számított, gyakran adták ajándékba is. Mit kutyulnak a kávéhoz, mivel gazdagítják magukat a kapzsi, mohó cégek?

2013. szept. 9. 09:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy a géped rossz amivel főzöd?


(jártunk igy,kaptunk ajándékba hiperszuper kávéfőzőt,nem bírtam meginni a kávét.Visszatértem a bevált kotyogósra,ismét finom )

2013. szept. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hagyományos kotyogós kávéfőzőm van és nem azzal van a baj. Ráadásul nem vagyok egyedül a véleményemmel, ismerősök, kollégák is panaszkodtak már a mostani kávékra.
2013. szept. 9. 10:15
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Őőőő, az omnia sosem volt prémium kávé, a tschibo és a douwe valóban átlag márkák (szinte a legolcsóbbak a fogyasztható kávék között).


Szerintem ha eddig ezeket a kávékat élvezhetőnek találtad, de ma már nem, akkor a gépeddel lehet a baj, mert szerintem ugyanolyan vizesek és aromátlanok, mint voltak.


Itt remekül olvashatsz róla melyik kávé milyen élvezeti minőségű: [link]


Én a Davidoff, Segafredo, Lavazza kávékat szoktam venni, elégedett vagyok velük. Szívesen vennék ennél jobbat is, de az azért már tényleg elég nagy kiadás lenne, de alkalomadtán azért kényeztetem magam ezzel...

2013. szept. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Régebben nekem is jobban ízlett a kávé.


Igaz én keveset iszok, csak hétköznap (munkanap) napi egy kávét, viszont már jó ideje kapszulásat. Az nagyon finom. Kóstold meg valahol, tuti visszajön a finom kávé-élmény.


Mondjuk igaz, hogy jóval drágább, mint a hagyományos kávé. Az a fajta amit én iszok abból egy pohár kb. 100 forintra jön ki.

2013. szept. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az omnia soha nem volt minöség, hanem az eladható alsó szintje.

A többi sem minöség, hanem az átlag alsó határa, ami még nem teljesen szemét.


Ezen kivül idöközben a kávék pörkölési foka változott a fogyasztók többségének az igényei szerint, ezért más az íze.

Nem kevernek semmit hozzá, csak nem ugyanolyan erösen lesz pörkölve.


Megoldás: veszel nyers, pörköletlen kávét, és magad pörkölöd a neked megfelelö mértéküre - vagy veszel másmilyen kávét, ami erösebben/gyengébben van pörkölve és megkeresed, hogy NEKED melyik ízlik.

2013. szept. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Én se az olcsó, se a drága kávé között nem érzem a különbséget. Egyébként egy reggeli műsorban volt is ezekről a kávékról szó, hogy nem is az igaziak, akármilyen drága. Nem tudom mi igaz ebből, de az tapasztalat, hogy nincs különbség köztük. Nekem pl a segafredo is ugyanolyan, mint ami feleannyiba se kerül. Én is próbáltam 3 félével lefőzni valóban más az íz, de nem sok különbség. Én annyit szoktam csinálni, hogy amikor töltöm a kávét bele a kávéfőzőbe, a felénél teszek bele kb 2-3 kávéskanál fahéjat utána tovább rá a kávé és így főzöm le. nekem nagyon bejött, sokkal különlegesebb így az íze:)
2013. szept. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Phoney ***** válasza:
100%
Én is kezdem mostanában azt hinni, hogy az olcsó őrölt kávékba szórnak valamit, mert szemeskávékban még sose éreztem ezt a tipikus "olcsószarkávé"-jelleget. Ezeket még a tesco saját márkás szemeskávéja is magasan veri, 800-1000 Ft szokott lenni fél kg (sárga zacskó).
2013. szept. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én általában keverni szoktam sárga zacskós Tchibo-t Douwe Egberts karavánnal vagy Palomával és úgy főzöm le.
2013. szept. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Más íze van a robuszta és az arabica kávénak. Mi például csak az utóbbit szeretjük, abból is a LAVAZZA márkájút. De a robusztában több a koffein. Általában amit agyonreklámoznak, de megfizethető árú, az nem jó minőség, mert inkább a reklámot fizeted meg rajta, ez mindennel így van. Joghurttal, kutyatáppal, kakaóporral stb.
2013. szept. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szerintem próbálj ki instant kávét.
2015. júl. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!