Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy nem 1 liter...

Lehetséges, hogy nem 1 liter tej volt a dobozban?

Figyelt kérdés
Csak mert kalóriabázison mindig írom mit ettem-ittam, ezért ki is kell mindig mérnem, aztán kíváncsiságból összeadtam a fogyasztásomat, mert ma fogyott el a tej, és nem jön ki az egy liter..
2013. jún. 21. 09:02
 1/5 anonim válasza:
51%

hát persze

mindig kevesebb mint 1 liter

tiszta átverés az egész

én inkább tejautomatából veszem

2013. jún. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Dóri0717 válasza:
Én is így jártam, fél liter tej kellett, majd úgy voltam vele, felhasználom a dobozban maradt másik fél litert is máshoz, s kicsivel több mint 4dl volt már csak benne. :/
2013. jún. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is pont tegnap mértem le a gyerek digitális mérlegén hogy mennyi az 1 kilós szeletelt kenyér. Az is csak 930gr volt.Meg is lepődtem. (ilyen előre csomagolt szeletelt kenyér.)
2013. jún. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert van egy jogszabály ami megenged bizonyos mennyiségű eltérést a csomagoláson feltüntetett értéktől.

A fogyasztónak természetesen a pozitív eltérés a jobb,a gyártóknak a negatív,de mivel a hatóságok is folyamatosan vizsgálnak,így nekik is jobban kedvez ha több van a dobozban,ha már eltérés van.

Az,hogy pont 1000 g-os egy kenyér,az kb. 100-ból 1 db mindig,nem létezik olyan technológia amivel minden egyes termék azonos tömegű lesz.

Az ilyen 950-970-os kenyereket meg inkább eladják,remélve h a hatóság nem vizsgálja pont azt be,jobb mint elkönyvelni selejtnek.

2013. jún. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó: tudom hisz élelmiszer technológiát is tanultam. A zsömlét is csak lecsipik a nagy masszából.
2013. jún. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!