Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Édességben sertés zselatin?

Édességben sertés zselatin?

Figyelt kérdés

Én balga, megkívántam a marshmallow-t, mivel csak 1 féle volt a boltban, megvettem. Csak otthon néztem meg tüzetesebben, nincs feltüntetve a gyártója, csak annyi, hogy kínai a cucc, és az összetevők közt szerepel a sertés zselatin....

Később megnéztem egy Haribo-s zacskót, azon nincs is rajta, hogy hol gyártják, az összetevők között pedig csak simán "zselatin" szerepel. Vajon ez is disznó??

Egy életre elment a kedvem minden zselatintól.


2009. okt. 12. 13:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
arról nem is beszélve, hogy a levágott állatok elszarusodott részeiből készítik. szőr, pata. ezzel miért van baj? legalább nem pazarolnak, mindent felhasználnak, ha már levágják.
2009. okt. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem, a zselatin az legtöbbször marha. De pontosan nem lehet tudni.
2009. okt. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Hát, ne haragudj, de pillecukorról azért sejthető, hogy valami adalékanyagból áll. Vagyis csakis. Te miből csinálnád a zselatint?

Ha

2009. okt. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Az összes szénsavas üdítőben, a legtöbb sörben, borban, rostos levekben, sertés, marha, vagy halzselatint használnak tisztításra. Szinte mindenhol ott van sajnos.

És nem, ez nem mindenkinek "csak" kényeskedés. Vannak akik allergiásak a zselatinra, van olyan is, aki bármiféle állati összetevőre. De annak sem mindegy, aki pl. vegetáriánus, vagy vegán.

2011. ápr. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
márpedig ez teljesen ésszerűtlen kényeskedés. akkor is, ha van,aki allergiás rá. akkor az ne egye meg. technikai szempontból semmi különbség nincs bármilyen más összetevőhöz képest. aki mogyoróallergiás, az ne egyen mogyorót, de attól még nem kell kihagyni az ételekből.
2011. ápr. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A zselatin az a kocsonya magyarul. Nem olyan rég még otthon főzték, még nekem van olyan szakácskönyvem, ami a málnás tükörlepényt így kezdi: Végy egy kiló bőrkét, és két fület!Miből legyen, műanyagból?
2011. ápr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a vegák pillecukrot ennének..
2011. ápr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!