Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Érdemes kávézni?

Érdemes kávézni?

Figyelt kérdés
Akik rendszeresen isznak kávét és már rászoktak, azoknak továbbra is megvannak az előnyös hatásai, vagy már csak az elvonás miatti negatív hatások ellen isszák?
2013. jún. 9. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, az alapkérdésre nem tudok válaszolni, mert engem egyáltalán nem élénkít a kávé koffeinje, viszont iszom. Egyrészt enyhe fejfájásra jó, másrészt kedvelem az ízét, no meg egy kellemes, meleg, édes ital (kókusztejjel s többnyire mézzel) az igencsak jól tud esni.

Vannak elvonási tünetei? Hoppá. Sosem ittam állandóan, van, amelyik nap többször, van, amikor egyáltalán nem, reggel sosem, inkább délután és este :)

2013. jún. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rendszeresen kávézom, úgy 15 éve. Reggel felkelek, lefőzök egy adagot, sok tej bele, és indulhat a nap. Különösebb élénkítő hatást nem érzek, főleg az íze miatt iszom. Ha kimarad egy-egy nap, mert pl. elfogyott és nem vettem, vagy pedig elaludtam és nem jut rá idő, akkor sincs különösebb bajom, nem érzek különösebb elvonási tünetet, maximum kicsit rosszabbul indul a reggel. (de össze sem hasonlítható azzal az érzéssel, mint amikor a cigarettáról szoktam le)
2013. jún. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam igen! Ha reggel nem iszok, akkor tuti egy délelőtti fejfájás...
2013. jún. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem semmi bajom, ha nem fogyasztom el a reggeli kávémat.


Viszont nem szívesen hagyom ki, mert számomra nincs jobb a nap kezdetén mint egy jó nagy csésze krémes, minőségi cappuccino frissen őrölt kávébabból, lassan elkortyolgatva.

2013. jún. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok-sok éve kávézom!:) A napokban jöttem rá, hogy függő lettem. Semmi élénkítő hatást nem érzek, viszont megtörtén az, hogy egy nap nem ittam. Durva fejfájás gyötört délután, amin a gyógyszerek sem segítettek (máskor igen). Mígnem este megittam egy kávét, és hipp-hopp elmúlt a fájdalom. Szeretem az ízét, és most már a szervezetem is igényli...ezek szerint.
2013. jún. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
engem sem élénkít már, húsz éve iszom. de szeretem az ízét, meg szertartás. nemm esne jól, ha kihagynám. ha kihagyom reggel, akkor pótolom első alkalommal, mikor lehet.
2013. szept. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!