Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy készülhet 100 gr ketchup...

Hogy készülhet 100 gr ketchup 140 gr paradicsomból?

Figyelt kérdés
Itthon most Lidl-s(Pagusa) ketchup van, először azt hittem h vmi pocsék minőségű lesz, de eszméletlen finom, és az van rajta hogy 100 gr termék 140 gr paradicsomból készül. Ez jónak számít? ÉS h lehetséges egyébként,:D, ok h sűrítmény, de akkor is h készülhet több paradicsomból mint amennyi a súlya, nem értem.
2009. okt. 8. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
a paradicsom lédús, és készítés közben párolog a víz.
2009. okt. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát, tudod!

A szilvából is: egy kiló szilvából lesz 60 deka lekvár. Összeesik. Vagy egy vödör barackból 1 üveg pálinka!

Ha egy vödör barackból egy vödör pálinka lenne, mind azt főznénk. Mert egy kiló barack 200 ft egy liter pálinka meg 1600.


Így van a paradicsommal is. Ha főznél otthon kecsapot:

Elpárolog a leve, mire besűríted, meg kidobod a héját, a magját...


Egy szatyor krumpliból is csak eg ykis fazék paprikás krumpli lesz.


De értem: tök szokatlan valamin azt olvasni, hog y140%-os, nem pedig azt, hogy gyümölcstartalma 12, vagy 0,5%.

Már az embernek ez is öröm.

Úgy látszik, ez nem csak ízfokozóból meg keményítőből készült! Szerintem csomagolt áruban nagyon jó a Lildl, mi is sok mindent veszünk ott, és nagyon finomak!

2009. okt. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!