Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Honnan tudom, hogy biztosan...

Honnan tudom, hogy biztosan medvehagymát vásároltam?

Figyelt kérdés
Piacon vettem Medvehagymát. De hallom, hogy könnyen összekeverhető mással. Megszagoltam, nem erős, de hagyma illata van. Találtam bimbókat is, azokat kinyitva egymás mellett növekvő apró fehér bimbókat találtam. Milyen tünetei vannak a mérgezésnek?

2013. ápr. 20. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

Az illatáról tudhatod. A gyöngyvirág levele keserű (ugyanis azzal szokták összetéveszteni)

Zárójelben annyit, hogy a medvehagyma szerintem borzasztó, csak divatból eszik néhány éve.

2013. ápr. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A medvehagyma levelét a gyöngyvirággal lehet összetéveszteni, de annak nincs hagymaillata. Ha kis fehér bibnók vannak benne, amelyek egy pontból indulnak, tehát nem szölöfürtszerüen, az egész biztos medvehagyma. A gyöngyvirág még nem hajt, ezért annak a levelét egész biztos nem szedték még.


Viszont a gyöngyvirág - az egész növény meg a bogyója is - erösen mérgezö.


A másik, amivel - állítólag - összetéveszthetik, az az öszi kikerics levele (ez szintén komoly mérgezést okoz), de annak a levele nem olyan alakú, nincs nyele, mint a medvehagymának.


A piacon meg nem szoktak olyanok árulni, akik nem értenek hozzá, de idönként ellenörzik is öket.


Amit leirtál, az 100%, hogy medvehagyma, nyugodtan használd fel. Jó étvágyat hozzá.

2013. ápr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én megdörzsöltem a levelet a piacon és fokhagyma illata volt.
2013. ápr. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha megfogdosod, akkor az a különbség, hogy a gyöngyvirág levele vastagabb, mint a medvehagymának. Azt mondják, ha már virágzik, nem szabad enni.
2013. ápr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fokhagyma illat, levele vékonyabb, virágáról.

Meg persze a piacon szerintem is olyanok árulják akik tudják, hogy melyik mi!

Amúgy a medvehagyma ha virágzik meg lehet enni, de akkor már nincs sok élvezeti értéke.

2013. ápr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!