Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan táplálkozik egy normáli...

Hogyan táplálkozik egy normális súlyban lévő ember?

Figyelt kérdés
Kicsit evészavaros vagyok:( Nem tudom már mit hogy csináljak. Van rajtam kb. 10kg felesleg is sajnos. Leírnátok ti mit esztek egy nap?
2013. márc. 10. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:

A normális a napi 5x-i étkezés. Én reggelizni nem szoktam, sem tízóraizni, bár én most itthon vagyok a kislányommal. Mikor dolgoztam, reggeliztem is. Sok gyümölcs, zöldség, hal, joghurt, kefír, kevés kenyér, felvágott, édesség, zsír.

Este 6 után ne egyél.

2013. márc. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Aha,köszi:) Esetleg receptek is érdekelnek!
2013. márc. 10. 12:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Saláták,- bár most nem igazán vannak jó zöldségek, de uborkából, paradicsomból, reszelt répából, almából... egyszóval szinte minden zöldség-gyümölcs kombinációból finomakat lehet készíteni. Öntetnek egy kis kapros joghurt, citromlé, balzsamecet, olívaolaj mehet. Tehetsz bele csirkemell csíkokat is, kevés sajtot. Számtalan formában elkészíthetőek. Igyál rengeteg folyadékot, lehetőleg vizet. Kerüld a cukros dolgokat, kenyérféléket, felvágottakat. Este 6 után ne egyél. Próbálj meg 2 hetet így végigcsinálni, h pl délelőtt eszel egy kefírt, joghurtot, ebédre egy nagy tál levest, délután gyümölcsöket, este egy kis salátát, néha 1-1 tojást.
2013. márc. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem elég sportos alakom van,így sokat ehetek: reggelire általában rántottát eszem 1-2 tojásból,zöldségekkel (karfiol,hagyma,cékla,répa,káposzta,ezerféle módon elkészítve),kolbásszal,sonkával és sajttal,tízóraira 1-1 almát vagy narancsot,ebédre levest (zöldségleves,húsleves,tojásleves,raguleves,stb.) mellé húsételt (rántott hús,pörkölt,sült hús,főtt hús) és zöldséget (sülve,nyersen,párolva). Délután még szoktam ennyi egy kis rágcsát,diót,1 mini almát vagy egy kis sajtot,vacsorára pedig salátát vagy párolt zöldséget és ha ebédről sok hús maradt meg akkor még esetleg abból is eszek egy kisebb szeletet.


ezzel az étrenddel tudtam karácsony után visszaszálkásítani magam úgy hogy közben mindig jókat eszem és nem kell aggódnom a kalóriák miatt :)

2013. márc. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetemista vagyok, nem is nagyon sportolok, kb normális testalkatom van (20-as BMI). Általában ilyesmit eszem-iszom:


Reggeli: nagy adag (~fél liter) müzli/zabkása, vagy ha van időm akkor 3 tojásból rántotta/tükörtojás, esetleg 2 melegszendvics


Tízórai: tejeskávé, gyümölcs/keksz - ami van


Ebéd: valami egyszerű főfogás, pl. főzelék tojással, tészta valami szósszal, rizs zöldségraguval


Vacsi: ha van akkor kb. fél adag maradék, ha nincs akkor szendvics / pirítós kencével


Ezen kívül amihez passzol, ahhoz eszek valamilyen zöldséget /gyümölcsöt, ami van otthon (pl. ilyenkor télen gyakran párolok répát mikróban, amúgy szezonális zöldség/gyümölcs)

2013. márc. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!