Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egy régóta normális súlyú,...

Egy régóta normális súlyú, nem elhízott ember leírná, hogy kb. mit, mikor és mennyit eszik egy nap?

Figyelt kérdés

4 hónapja fogyókúrázom, és sikerült fogynom 10 kilót. Ezt már csak tartani szeretném, de nem tudom, mit egyek, hiszen már teljesen elfelejtettem, hogy hogy éltem a diéta előtt... :D Szeretnék továbbra is az egészséges életmódhoz folyamodni, de kíváncsi vagyok, ki mit eszik, hogy tartsa a súlyát. Tudom, függ a genetikától is, de azért én tudni szeretném.

Köszi a válaszokat! :) 15/L, 165/55


2011. ápr. 26. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
35%

Nemcsak genetikától függ, hanem attól is, hogy 15 éves vagy.

15 éves koromban heti 4-szer 2 órát edzettem, + a 2 tesióra a suliban. Nem néztem, mit és mennyit eszek, ráadásul akkor még nem volt divat egészségesen táplálkozni, főleg vidéken nem. De igaz, hogy nem volt műkaja, meki, kóla csak ünnepnap, nem literszám.

A reggelit nagyon helytelen módon kihagytam :), a suliba érve viszont benyomtam egy parizeres (vagy más felvágottas, májkrémes, sajtos, vajas stb.) zsemlét. Tízóraira egy másikat. Fél 2-kor a menzán ebédeltem, de csak annyit ettem belőle, amennyit muszáj volt (nem főztek túl jól). 6 körül vacsoráztunk, főtt kaját, rizst, krumplit valami hússal (anyukám ragaszkodott a főtt kajához), néha rántottát, lecsót kenyérrel. Rengeteg húst ettünk. Nem kívántam, mégis meg kellett enni. Ebből is csak annyit ettem, hogy ne haljak éhen (mivel nem kívántam). Este 9-kor meg benyomtam még egy sonkás zsemlét, mert akkor persze éhes voltam. Mindehhez 52/168 kg voltam.

Valószínűleg azért, mert rengeteget mozogtam.


Most elmúltam 30, töredékét eszem a fentieknek, és folyamatosan küzdök, hogy meg tudjam tartani a súlyomat (68 kg). Reggelire egészséges magos kenyeret eszek (a kalóriatartalma magasabb, mint a zsemlének, csak egészségesebb) sonkával, meg egy csomó zöldséggel. Tízóraira semmit vagy banánt. Ebédre valami salátás dolgot hússal vagy anélkül, vagy valami rizses vega kaját (továbbra sem vágyom minden nap húsra - nem is egészséges az sem) sok zöldséggel. Vacsira salit, rántottát kevés kenyérrel vagy párolt zöldséggel, vagy melegszendvicset. Ez nem túl optimális, de erre van lehetőségem. És elég későn vacsizunk, addigra érünk haza. Viszont időnként becsúszik meki, pizza, török, kínai, valamint kóla és gyüm.lé. Szerintem ezek hízlalnak a legjobban. Na meg az, hogy egész nap ülőmunkát végzek, estére meg olyan fáradt vagyok, hogy mindenre vágyom, csak edzeni nem.


Én azt javaslom, hogy kerüld a műkajákat, ha mekibe mész, válassz salátát. Kerüld az üdítőket és a nasikat. Emelett azt edd, amit szeretnél, de csak annyit, ameddig éhes vagy. És ami a legfontosabb: sportolj nagyon sokat.

2011. ápr. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

R:2 kifli, kockasajt, citromos tea vagy

T:banán, vagy semmi, vagy valami csekélység

vagy felcserélve a reggelivel

E: leves, hús, krumpli vagy főzelék

vagy leves+3 palacsinta

vagy töltött paprika, 2 db

U:kávé?

V: 1 szelet kenyér kolbásszal, uborkával, 1 pohár tej

vagy: 2 tükörtojás vagy 1 tányér leves vagy főzelék magában

vagy : 1 házi hamburger

süti, csoki ünnepen vag yvasárnap

2011. ápr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%

13.58-on jót röhögtem! :D :D :D Bár inkább sírni kéne azon, hogy ha valakinek gőze sincs az egészséges táplálkozásról, akkor minek osztja az észt!?


Vacsorára hamburger, reggelire zsömle meg kockasajt, vagy csak egy banán... főzelék, palacsinta....

Bazz :D :D :D :D


Kérdező Jó minőségű fehérjéket egyél: Roston fehér húsok, roston halak, sovány túró, tojásfehérje

Jó szénhidrátokat: Natúr zabpehely, teljes kiőrlésű dolgok, barna rizs, alacsony kalóriatartalmú gyümölcsök és zöldségek

Ez legyen az alap!!!


Napi 5-6 kis étkezés, és minden alkalommal egyél fehérjét is, szénhidrátot is. Kivéve este, akkor már csak fehérjét. Mondjuk sovány túrót, egy kis almával.


Persze ki kéne ezt számolni pontosan, mert neked kb. 100g fehérjére, és 100-150g szénhidrátra van szükséged naponta. Ha mondjuk a szénhidrát beviteled 300g lesz, akkor az hiába van barna rizsből és más tutiságokból, hízni fogsz!

2011. ápr. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem osztom az észt, hanem ezt szoktam enni. Baj? Mert akkor menüt váltok.

Nem az volt a kérdés, hogy én mit eszem?

A krémest még le is felejtettem...

és néha diótis eszem, vagy Coca-colát iszom, és sört.

De örülök, hogy jól mulatsz. Kár hogy nem osztottam észt, pedig lehet, hogy van, akiknek jó lenne sorba állni...;)

2011. ápr. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :) 14:10
2011. ápr. 26. 17:18
 6/6 A kérdező kommentje:

* lemaradt a vége :D


szóval 14:10 : Köszi, de én így ettem a fogyókúra alatt, vagyis egészségesen táplálkoztam és mellette naponta 50 percet futottam + sokat tornáztam, így ment le 10 kiló. Arra voltam kíváncsi, hogy akár egészségesen, akár nem, ki mit eszik ahhoz, hogy tartsa a súlyát. Szeretnék ezután is egészségesen élni, de azért több minden belefér, mint a fogyókúrába. Most pedig látom, hogy van, akinek ennyi is elég a súlytartáshoz, és ezt szerettem volna megtudni :)

2011. ápr. 26. 17:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!