Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi az az "úzó"? Valami ital,...

Mi az az "úzó"? Valami ital, az biztos, de azonkívül semmit sem tudok róla.

Figyelt kérdés

Már googleztam is, de nem találtam semmit. Lehet hogy rosszul van leírva, de kimondani így mondta ki egy ismerősöm, és szeretném meglepni ezzel, mert ez a kedvenc itala.

Segítségeket köszönöm! :)


2009. szept. 9. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy írjuk, hogy Ouzo, de hogy milyen ízű, vagy valami, nem tudom, nem ittam még, de alkohol, ez tuti.

Amúgy gugli:


[link]

2009. szept. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
89%
Ouzo-nak írják, ez egy görög ánizspálinka.
2009. szept. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
olyan ize van mintha bevennel a szadba 20 db negrot
2009. szept. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A görögök nemzeti itala, ánizspálinka.

Ha veszel, csak jó minőségűt vegyél, mert vannak olyanok a piacon, mint nálunk a pálinka helyetti gyümölcsízű szeszesitalok.


Ouzo 12 az igazi!!

2009. szept. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A legkiválóbb ouzot mindig a 12-es számú hordóban tárolták. 0.7 Liter 38%


--------------------------------------------------------------------------------

Az ouzo készítése több, mint 200 éves múltra tekint vissza. Egyik vezető márkája világszerte az Ouzo 12, amely sajátos, nevét onnan kapta, hogy mindig a 12-es számú hordóban tárolták a legkiválóbb ouzót, tehát a neve az egyedi minőséget fémjelzi. Az Ouzo 12 természetes alapanyagokból készül - természetes fermentációval nyert alkohol, illetve több mint tízféle gyógynövény és fűszer keveréke. Különlegességét az adja, hogy ezt a keveréket kétszer párolják le, így egy kivételesen jó minőségű, tiszta párlatot kapnak. Főként jéggel vagy vízzel, esetenként tisztán fogyasztják, azonban koktélként is kitűnő.

2009. szept. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Ánizsos az íze értelemszerűen, amolyan mentolos szerű, sóval (is) fogyasztják. Én max negyed kortyot tudok belőle meginni :)
2009. szept. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok! Nagyon szépen köszönöm! :)
2009. szept. 9. 18:45
 8/9 anonim válasza:
nagyon szar..xD kicsit hasonlít az íze a negróra..^^
2011. márc. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
franciában Ricar-nak hívják vízzel hígítva isszák, akkor kifehéredik. Nem valami finom elsőre, vízzel még rosszabb mert tovább tart...
2011. szept. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!