Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik holdfázisban érdemes...

Melyik holdfázisban érdemes erdőben gombát szedni? Van egyáltalán a Holdnak szerepe a gombák növekedésében?

Figyelt kérdés
2012. okt. 11. 12:47
 1/5 Golan Trevize ***** válasza:
100%
eső után néhány nappal. holdtól függetlenül, kivéve, hogy Luna-hívő vagy.
2012. okt. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

:D

1-t osztom :D

esőnek van...

2012. okt. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tanácsos összetéveszteni az árapályt a gombákkal. Eső után hamarabb találsz gombát. A holdfázisokat inkább vetéskor, rózsametszéskor figyeld!
2012. okt. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 doboszoli ***** válasza:
Teleholdnál éjjel is látszanak a gombák.D)
2012. okt. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ne a holdfázist figyeld! Viszonylag hosszú szárazság után, amikor a micélium úgymond csak kínlódik, utána jön egy kiadós eső, olyan hogy az erdőben az avarréteg átázik, utána két-három nappal később indulhatsz, különösen ha az eső után jó meleg idő van.A leírt tényezők biztosítják azokat a környezeti tényezőket amelyek a termőtestek növekedéséhez szükségesek. Persze azért a naptárra is figyelj, mert pl. téli fülőkét nem szerencsés júniusban keresni, de vargányát kereshetsz jó esetben még most is 11.hó 21-én,én is ezt tettem és találtam is.
2012. nov. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!