Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A 4-5 napja felbontott tejföl,...

A 4-5 napja felbontott tejföl, joghurt meddig tartható el?

Figyelt kérdés
Addig amig a szav. idő fel van tűntetve? Vagy ha bontott, hamarabb romlik?
2012. szept. 20. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én be szoktam alufóliával fedni a tetejét, és addig használom, míg a szavatossága le nem jár, persze mindig tiszta kanállal veszek ki belőle.
2012. szept. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy hétig még biztosan jó, legalábbis én tartanám.
2012. szept. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

hát attól függ. némelyik gyorsabban megy tönkre, némelyik lasabban. fajtától függ.


de ha megsavanyodik, csinálj belőle pogácsát, abban finom.

2012. szept. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A szavatossági idő a bontatlan termékre vonatkozik, mert addig csíramentes. Amint felbontod érintkezik a levegővel, így már elkezdenek szaporodni a baktériumok, amiktől előbb vagy utóbb megromlik a tejföl (ez kb. 1 hét, akármilyen tiszta kanállal nyúlunk bele)
2012. szept. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Átlagban 4-10 napig írják az oldalakon.


[link]

"tejföl, lágy sajt, túró 4-5 nap"


[link]

"tejföl: 7–21 nap, felbontás után 7–10 nap"


[link]


"A dobozos tejföl vagy túró a felbontása után csak 7-10 napig tartható el. Ha szeretnéd meghosszabbítani ezt az időtartamot, egyszerűen csak fordítsd meg a dobozt, és fejjel lefelé tedd vissza a terméket a hűtőbe.


Miért működik?

Fizika az egész: a doboz tetején vákuum keletkezik, ami csökkenti a baktériumok életterét. Emiatt a romlási folyamat lelassul.


Mire vigyázz?

Ügyelj arra, hogy jól zárd le a dobozt, mert különben állhatsz neki a soron kívüli hűtőtakarításnak."

2019. nov. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Kb. felbontáskor a dobozon lévő lejáratig lévő napok száma osztva kettővel.



Sok oldal-t olvasva 4-10 napot írnak.


Szerintem attól függ hogy 4 vagy 10 nap, hogy milyen friss volt mikor kibontottad. Hiszen ha a dobozán az van, hogy holnap jár le akkor már egy napnál nem fog tovább elállni felbontva se. Szerintem egy teljesen friss tejföl-re értik a 10 napot.


Egyébként meg attól függ, hogy a lejárat előtt mennyivel bontjuk fel. Szerintem arányosan csökken.



Ha egy friss lezárt tejföl kb 20 napig jó és egy friss felbontott 10-ig akkor az annyit jelent, hogy megszámolod a lejáratig hány nap van és ha elosztod 2-vel akkor kapod meg, hogy meddig lesz jó kibontás után. Tehát ha 5 nap múlva jár le a tejföl lezárva akkor felbontva 2-3. Ettől függetlenül lehet tovább is jó egy kicsit de ha nem tudod ízre vagy szagra megállapítani akkor kb ezt a számot vedd figyelembe.

2019. nov. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%
en most eszem a 4 napja lejartat, semmi bajom tole
2021. dec. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!