Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit főznél 770 forintból?

Mit főznél 770 forintból?

Figyelt kérdés

Tippeket szeretnék gyűjteni, ami általában kijön ennyiből!


Köszönöm!


2012. szept. 18. 21:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
54%
Ha egy fő akkor: Tejszínes - gombás csirkemell nokedlivel
2012. szept. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

rakott sonkás tészta zöldségekkel (pár szelet gépsonka, vagy parízerrel, virslivel is lehet vegyes zöldség)

virslis rizs :D (felkarikázod a virslit és megfőzöd a rizzsel) amúgy ez nagyon finom, főleg ha delikáttal fűszerezed meg

spenót, sóska, tökfőzelék, borsófőzelék, vajbabfőzelék, lencsefőzelék, krumplifőzelék, káposztástészta, krumplistészta, paprikáskrumpli

csirke far-hátból készült pörkölt jó nagy nokedlidarabokkal

vadnyúlpörkölt, ha elütöd, vagy találsz egyet az úton hazafelé jól jön szűkebb napokra :D

veszel valami mirelit kaját pl. nudli, lekváros, túrós derelye, gombóc stb. (persze tescos, coopos, sparos stb minőségű a legolcsóbb általában, és azért ehető is :) )

2012. szept. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Nagy része süti, de vannak főételek is: [link]


Itt is lehet találni 700Ft alatt, legtöbb 500-600 Ft: [link]

2012. szept. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
vennék pizzát vagy lottoznék
2012. szept. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Hmmm, vadnyúl! Jól hangzik! :-)))
2012. szept. 18. 22:17
 16/21 anonim ***** válasza:
Két frankó nagy hamburger, fél napig el lehet lenni vele.
2012. szept. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Piacon* veszel egy kis fej vöröshagymát és fél kiló csiperkegombát. Kell még egy nagy doboz tejföl és rizs vagy krumpli. Remélhetőleg, a többi hozzávalót megtalálod otthon.


Kevéske olajon megpirítod az apróra vágott hagymát és rádobod a megtisztított, felkockázott gombát. Hintsd meg egy kevés pirospaprikával. Várd meg, amíg a leve valamennyire elfő és megpuhul a gomba. Sózd, borsozd**, a tejfölbe keverj egy kanál lisztet és ezt add hozzá - keverd simára. (Érdemes előtte levenni a tűzről. Nem kell kihűlnie, csak egy picikét nyugodjon meg: így könnyebben bele lehet forgatni a tejfölt.) Ezután én még egy nagyon picikét a tűzön tartom, forrjanak össze. És kész.

Rizst szoktunk hozzá főzni, de az utóbbi időben anyám rászokott a főtt krumplira - azzal is nagyon finom.


*Megéri elmenni a legközelebbi piacra, sokkal jobb áron van a gomba, kimérősen, mintha tálcásan vennéd. :)

**Ha találsz otthon még valami fűszert, szórhatsz bele egy keveset, én pl. tegnap találtam egy icike-picike csilipaprikát, azt vágtam finomra és még a gomba puhulásánál beletettem.


Ööö, mennyibe kerül?

Hát nézzük...

[link]


fél kiló gomba: kb. 200-300 Ft

nagy tejföl: 250 Ft

1 kg rizst 200 Ft-ért vettem (na persze nem kell ennyi belőle! :D), 1 kg krumplit láttam már 100 Ft-ért.

egy-két kanál olajba, picike fej hagymába és egyebekbe már nem halsz bele! :)

2012. szept. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Rántott cukkini rizzsel, krumpli pürével

Töltött tojás

Tojásos nokedli salátával

2012. szept. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Rántott zöldségek hagymakarikák, gomba, patisszon...


Zöldség fasirtok

bármilyen sós vízben megfözött zöldség

lisztel, tojásal, füszerekkel eldolgozod forró olajban sütöd (lecsöppögtetett konzerveket is használhatsz)


Tészta, rizs szószokkal


1 hagymát piritasz. rá 3-5 ek. pari püré vagy 2 dl tejszin

0,5 dl víz, füszerek addig fözöd míg rotsogni kezd, 1 adag tésztát vagy rizst bele keversz

fűszerezheted mustáral, tormával, szójaszószall, curryvel...



tejfölös krumpli


kisebb krumplikat kereszt alakban mélyen bevágsz, sózol

pici víz alá, 10 perc a mikroban

2012. szept. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Hány személyre? Nagyon nem mindegy.
2012. szept. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!