Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan kell itthon csipszet...

Hogyan kell itthon csipszet készíteni?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs pénzünk csipszre, de úgy hallottan, itthon is lehet készíteni. Valaki le tudná nekem pontosan írni, hogyan kell készíteni? És hogyan lehet ízesíteni?

16/L


2012. szept. 12. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

jajj, pont most csináltam hétvégén.:) ezt én találtam ki:

Uborkaszeletelőn levágtam a krumplit,nagyon vékony szeletekre és forró(!!)olajban kisütöttem

Vegetát egy nagyon kici pirospaprikával öszekvertem é mikor tüz förró volt még a csipsz akkor szórtam rá és jól összeráztam a tálban. Hát isteni finom.2 kg körül ütötem meg,ugy hogy én egy adagot sem tudtam megenni, mert a fiam meg a párom megeték miközben sütöttem.:)

2012. szept. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem is igaz ezt én már kitaláltam a múlt héten!
2012. szept. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
király, pedig aszittem én találtam ki.:D :D
2012. szept. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Es mennyi olajat kell használni? Meddig kell sütni? Az olajat sütés előtt fel kell forrósítani?
2012. szept. 12. 12:11
 5/11 anonim ***** válasza:
hát én úgy 3-4 dl olajban sütöttem és nagyon forrositsd fel, és nagy lángon vagy teljes fokozaon legyen a tüzhely.kavargasd is közben,de finoman. vigyázz,mert gyorsan kisül.utána ha van tésztaszürö ,abba szedd bele,hogy le tudjon csöpögni az olaj és gyorsan füszerezd,hogy még melegen átvegye az ízt.nyamii...:P
2012. szept. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
egyszerre max egy másfél közepes krumplit leszeletelve süs ki,többet ne.
2012. szept. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2012. szept. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
hát megnéztem a videot,tényleg nem én találtam ki legelőször.:)
2012. szept. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem is vettük komolyan, azt gondoltuk, vicceltél. :)
2012. szept. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mamámnak volt egy jó trükkje, hogy igazán ropogós legyen. a krumpliszeleteket fél órára vízbe áztatta, majd szárazra törölte sütés előtt.

Bő, forró olajban süsd, és legyél ott mellette, mert könnyen megég.

Ízesíteni bármilyen fűszerrel lehet, amit szeretsz, pl a lucullus sültkrumpli keverékek nagyon finomak, de a sajtszósz alap is jó alternatíva.

Szoktam csinálni mártogatóst is hozzá, pl fűszerezett tejfölt, vagy paradicsomszószt.

2012. szept. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!