Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Bazsalikomot télire?

Bazsalikomot télire?

Figyelt kérdés

Mivel tudnám legjobban megőrizni a finom illóolajat belőle?

Már fagyasztottam nagy adagot, szárítani nem akarom..van még más módszer?köszii!


2012. aug. 22. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Étolajban leturmixolod botmixerrel. Nem tudom meddig áll el, mert nálunk elég gyorsan elfogy (pesztóban) de elég sokáig. Lezárva, hűtőben, biztos, hogy kibír pár hónapot.

Lehet hogy többet is, azt nem tudom.

2012. aug. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha szereted az illatát, akkor a kertben lévőből ültess cserépbe és vidd be. Tavasszal meg vissza ki lehet ültetni. De kis, zárt légtérbe még akkor sem javasolnám, töményen brutális az illata (tapasztalat).
2012. aug. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
a konyhámban nincsen fűtőtest az ablaknál.. megmaradhat akkor is ha nincsen neki hőség? mert már elkészültek a kis palánták télire.. jó pesto recept? Köszi!!
2012. aug. 23. 14:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem baj, nálunk sem fűtött szobában volt, de azért ne legyen nagyon hidegbe se, ne fagyjon szét.
2012. aug. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pesztóból csak ilyen alap pesztót szoktam csinálni, az is elég drága, abba is szoktam rakni egy kis cselt, hogy olcsósítsam amennyire lehet. (bár így is elég húzós)

Extraszűz olivaolajat használok, fenyőmag helyett natúr kesudiót turmixolok bele, tömbös reszelt parmezán helyett ezt a dobozos parmezán őrleményt, ezen kívül jó sok friss bazsalikomot, fokhagymát, sót, borsot. Botmixerrel megdolgozom, és kész. :)

2012. aug. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
... amúgy kesudióval is jó, csak arra kell figyelni, hogy több ember allergiás rá, mint a fenyőmagra.
2012. aug. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
KÖSZII :) !!!!
2012. aug. 31. 08:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!