Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyire jók az üdítőitalok?

Csete Tamás kérdése:

Mennyire jók az üdítőitalok?

Figyelt kérdés

2012. júl. 31. 07:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A jobbak nagyjából viz+cukor meg kevés gyümölcslé, a rosszabbak viz+édesitöszer+aroma+szinezék.


Egyik sem igazán egészséges, de amiben nincs annyi mesterséges hozzátevö, az még a jobb.


Ha viszont egészséges italt keresel, akkor ásványvizbe (vagy ahol jó, ott csapvizbe), tegyél kevés (1/10) 100%-os gyümölcslét, annak is olyan az ize, mint az üditöknek, csa nincsenek benne mérgek.

2012. júl. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semennyire,inkább igyál vizet,ásványvizet meg ehhez hasonlókat.
2012. júl. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az üdítőitalok kb annyira jók,mint pl a parizer vagy pl a virsli.
2012. júl. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy hamburger után már mindegy!
2012. júl. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Kukaac ***** válasza:
67%

Fontos, hogy milyen szempontból nézed.


Egészségre szinte minden káros, ami mesterséges anyagot tartalmaz. Tehát ki van lőve az összes színezett, ízesített ital (kóla, sprite ...), az összes mesterséges gyümölcslé (hűtöttet keress, az általában a természetes, de az ára is kb kétszeres).


Ha viszont nem érdekelnek a mesterséges anyagok, csak a kondi miatt nem akarsz sok cukrot enni, akkor a light/zero kóla belefér.

Az alkoholos italok (főleg bor/sör) egészségesek, de mivel az alkoholnak is nagyon magas az energiatartalma ne fogyaszd, ha túlsúllyal küszködsz. Főleg ne sört.


Ha egészségeset akarsz inni, akkor legjobb tippek:

víz, ásványvíz

ízesített ásványvíz cukor nélkül

tea

limonádé (citrom, víz és lehet hozzá menta levelet tenni)

frissen facsart vagy természetes gyümölcslé (érdemes vízzel hígítani)

2012. aug. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Zéró Cola? Na neee...Alapjában véve egyik sem jó, ám egy pohárral nyugodtan...Olyat keress, amelyik mentes az "aspartam"-tól/rákkeltő/, mint az összes 'Zéró' cukor.Deni
2012. aug. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Darkpanther válasza:
Én egyszer elolvastam az összetevőket a Lift italon és most leírok párat: víz cukor színezék narancslé 0.1% nátrium foszforát nátrium citrát guargumi xszantán gumi és még csomó egészségtelen ès RÁK! keltő anyag. Néha szabad ilyet is inni de a legjobb az ásványvíz, 100%os gyümölcslé. Vettem 1 víztisztítót a csapra és 1 év alatt csomó kék zöld meg fekete trutyit szűrt ki a "tiszta" csapvízből ès emellett televan fogamzásgátlóval is.
2012. aug. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
"Az alkoholos italok (főleg bor/sör) egészségesek" - ez nagyon vicces, ha komolyan gondolod... érteni biztos nem értesz hozzá :)
2012. aug. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8-nak

Szerintem is egészségesek. A sör tele van B-vitaminnal, a komló meg enyhén nyugtató hatású gyógynövény.

A bor (legalábbis a jó bor) válogatott szőlőből készül.

Az alkohol fertőtlenít, és orvosi szempontból is egészséges kis mennyiségben.

2012. aug. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!