Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kollégista leszek, miket...

Kollégista leszek, miket főzzek ami nagyon olcsó?

Figyelt kérdés

Kb. 10000 Ft-om lesz egy hónapra. Ami kb. 300 Ft-ot jelent egy napra.

Eléggé nagy gondban vagyok, mert rengeteget kell majd tanulnom. És elég nehéz lesz ez így most nekem. De éhezni meg nem akarok, mert az agyam úgy nem fog. :/

Mindenféle ötlet jöhet. Reggelire való, leves, főétel, egytálétel, nagyon olcsó sütemény, vagy torta is.



2012. júl. 26. 13:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Vehetsz kilós rizst

1 pohár rizs, 2 pohár víz, 1 ek Só

20 perc a mikróban a legnagyobb fokozaton

Zöldségekkel variálhatod


Zabpehelyből ½ kiló 200 Ft körül van

1 pohár zab, 2 pohár víz, 1 ek cukor 5 perc a mikróban


Darált hús konzerv nagy dobozos

magában kenyérrel

melegszendvics krém margarinnal, hagymával, fűszerekkel eldolgozva

spagetti is lehet


Háztartási keksz


Krumpli

héjában megsütöd a sütőben

kisütöd

tócsni

főzöd liszt, tojás, sajt v. ömlesztett sajtkrémmel, fűszerekkel össze dolgozod, forró olajban kisütöd

2012. júl. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 luxor válasza:

Olcsó teasütemény recept:


Hozzávalók: 25 dkg vaj, 12,5 dkg cukor, 1 csomag vaníliás cukor, 40 dkg liszt, 1 csomag sütőpor, késhegynyi só ( ha szereted a kakaósat akkor 3-4 evőkanál kakaópor)

Habosra keverjük a vajat a cukorral és a vaníliás cukorral. A sütőporral és sóval elkevert lisztet lassan hozzágyúrjuk. Az így keletkezett masszát 1,5 cm vastagra kinyújtjuk, kiszaggatjuk és 150 fokon 25 perc alatt megsütjük.

Sokáig eláll és nagyon finom!


Vagy süthetsz pizzát is, ehhez a hozzávalók:


0.5 kg liszt, élesztő, késhegynyi só

Az élesztőt felfuttatjuk és a liszttel, a sóval annyi víz hozzáadásával összegyúrjuk amennyit felvesz. Fél órát kelezd meleg helyen, ezután lehet nyújtani. Feltét lehet akár ketchup, maradék felvágott, kolbász, virsli, főtt tojás, maradék spagetti...


Sok sikert a tanulmányaidhoz!!!!!!!!!!

2012. júl. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nagyon jó a TOJÁSPÁSTÉTOM is. Főtt tojás (5-7 db) lereszelve sajtreszelőn, bele apróra vágott hagyma, pici mustár, só, bors, némi majonéz és margarin. Összekeverni, rá pirítósra, 1 bögre tea - szerintem mennyei reggeli/vacsora.

HALPÁSTÉTOM: olajos hal lecsöpögtetve + margarin + hagyma + majonéz. Szintén pirítóssal, teával.

2012. aug. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Falási rohamra: PUDING MIKRÓBAN. Pudingpor + tej + édesítőszer vagy cukor. Megy a mikróba néhány percre. Érdemes közben egyszer átkavarni. Kihűlve fogyasztom.
2012. aug. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Gyors pari leves


1 ek. pari püré, 1 mk. ételízesitő, 1 cs. bors, rozmaring, 2 p. víz, 5 perc a mikroban

2012. aug. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:

Ösztöndíjat nem kapsz? Valamit az is segítene. Illetve sok helyen vannak támogatások szociális alapon is.

Néha csak kérni kell, és kapsz! Ha műr látod, mennyi a tanulnivaló, és belejössz, lesz időd vmit dolgozni, ne aggódj! A második évtől könnyebb lesz.

2012. okt. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Bolognai spagetti helyett paradicsomos tészta.Úgy csináld,mint a bolognait,csak hús nélkül.Esetleg gombával.-ha csak 2-3 gombát veszel a zöldségesnél nem egy óriási összeg,darabold fel,olyan fél centisre.

Kevés hagymát piríts meg,rá a gomba,bele a paradicsom,egy kicsit fő,fűszerek,só,kis cukor,egy kis víz bele és kész is.

2014. máj. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Reggelire pirítós teával.Fogjatok össze a lakótársakkal vegyetek egy kenyérpirítót, a neten lehet olcsón kifogni(vatera,jófogás,apród).Egy bögre teával jól telít.
2014. máj. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Sajtos sült virsli.Hosszában bevágod a virslit,beleteszel egy csík sajtot,mehet a sütőbe.
2014. jún. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nálunk a lányom egyetemista Szegeden,albérletben lakik,de ez a kérdés szempontjából lényegtelen.Én minden nap főzök és a maradékból szoktam neki lefagyasztani,meg nem csak a maradékból.Szerencsére elég közel van Szeged,így másfél óra alatt megérkezik az albiba,ennyi idő alatt nem olvad ki az étel.Kis adagokban fagyasztom (1 evésre való) műanyag dobozokba.Amikor megérkezik beteszi a fagyóba,ha egy kicsit olvadt akkor aznap megeszi, vagy a hűtőben másnapra kiolvad fogyaszthatóra.Majdnem mindent tudok fagyasztani:rántott és sült hús,raguk,tokányok,ezekhez csak tésztát kell főznie.Levesekből is szoktam a tartalmasabbakból:pl. gulyás és májgaluska leves.Sajnos a rakott krumpli nem jó fagyasztásra a főtt tojás miatt,meg a krumpli sem nagyon jó.Raktam már el pl gombócot is készre főzve,morzsába forgatva is,pedig krumplistésztából volt.Beszéld meg anyukáddal hátha ez nálatok is kivitelezhető lenne,persze csak,ha nem utazol túl hosszú ideig.Egy kolléganőmtől tanultam,ők is így csinálták. Sok sikert a tanulmányaidhoz.Második félévben már lehet ösztöndíjad,ha jól tanulsz.Akciós tartós élelmiszert már most beszerezhetsz.
2014. jún. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!