Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kollégista leszek, miket...

Kollégista leszek, miket főzzek ami nagyon olcsó?

Figyelt kérdés

Kb. 10000 Ft-om lesz egy hónapra. Ami kb. 300 Ft-ot jelent egy napra.

Eléggé nagy gondban vagyok, mert rengeteget kell majd tanulnom. És elég nehéz lesz ez így most nekem. De éhezni meg nem akarok, mert az agyam úgy nem fog. :/

Mindenféle ötlet jöhet. Reggelire való, leves, főétel, egytálétel, nagyon olcsó sütemény, vagy torta is.



2012. júl. 26. 13:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Bátyám mikor egyetemi koleszba tanult szendvicsen élt,meg smack-en-zacskós leveseken mert kb ő is így állt anyagilag:D
2012. júl. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%
Próbálj meg összefogni a szobatársakkal, mi anno úgy oldottuk meg. Hárman voltunk egy szobában és hetente váltottuk ki főz. Mindig olyan kaját csináljatok, ami nemcsak az adott napra jó, hanem pár napra. Pl. rakott krumpli vagy paprikás krumpli, tészták.
2012. júl. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Hú basszus! Esküszöm, nem panaszkodok többet :(((

Smack leves, tészta, palacsinta. Hol laksz? Pesten ehetsz olcsón pl. az Ikeában, vannak leárazott olcsó húsok. Bevásárlásra a Lidlt ajánlom, az olcsó és a minőség is jó. Amikor nekem hó végén már naqgyon nincs pénzem, akkor valamilyen tésztát kifőzök leveskockával, így kapok egy leves-másodikat egyben. Mosléknak vagy válságkajának hívom :)De szerintem inkább vállalj valami diákmunkát. Elképzelni sem tudom, hogy lehet ennyi pénzből kajálni. Ennek minimum a duplája kéne, és akkor még mindig nagyon szűkre húztuk a szíjat.

2012. júl. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Igen, elég rossz így. :D Sajnos a szakom mellett végképp nem tehetem meg, hogy diákmunkát vállaljak. Rengeteget kell tanulni, nem egy büfészak. :S

És így is elég hálás lehetek, hogy otthon ezt is elő tudják teremteni.

Igen, Budapest.

Köszönöm az eddigi válaszokat! Várok még ötleteket.:)

2012. júl. 26. 14:27
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is ennyiből éltem, zacskós leves, bagett, kekszek...

Amúgy meg inkább érdemes venni kínaiban egy adag kaját elvitelre, akkorát adnak, hogy az két ebéd. (legalábbis nekem)

2012. júl. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
96%
Lecsó, krumplis ételek, vajas krumpli, tepsis krumpli, rakott krumpli, paprikás krumpli, tésztafélé, tojással, sonkával, felvágottal, spagetti szósszal, sajttal-tejföllel, főzelékfélék, nagyon olcsó a lencse, sárgaborsó, eheted virslivel, főtt tojással, tükör tojással, zabpelyhes dolgok, hajdina, árpa, rizs önmagában is jó, ha valaki szereti a natur ízeket. Szerintem ezek olcsóbbak, mint a boltban kapható kész, zacskós kaják, és több napra tudsz belőle főzni, és ha csak egy kicsit változtatsz rajta másnap, máris új főtt ételt eszel.
2012. júl. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

Bizony, egy kínai kaja tényleg 2 adag. Sok helyen ingyen kapsz hozzá levest is.

Rendeljetek pizzát! Ha többfelé dobjátok, egész jól jöttök ki. Le is lehet fagyasztani, felmelegítés után ugyanolyan finom, én próbáltam.

Az ikeát azért írtam, mert ott van ilyen 150 ft-os hotdog, a kólából pedig annyit iszol, amennyit akarsz, csak el kell rakni a papírpoharat :D (jó, ez csalás)

Vannak olcsó konzervek, amelyek simán ehetőek, és 200-300 Ft között vannak.

Kenyérből, zsömléből, kifliből készült szendvicsek. -ha melegszendvicset csinálsz, akkor megvan a meleg étel illúziója.

Ha édességhiányod van, a hipermarketek saját márkás csokijai egész finomak szoktak lenni, pedig feleannyiba kerül, mint egy Milka vagy ilyesmi.

Nem jut eszembe több tipp :)

2012. júl. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

már most gondolj rá, ezért bevásárlásnál 1.2 doboz májkrém, készkonzerv, zacskósleves, tonhalkonzerv, 1 hónap alatt egész szép mennyiség fog összejönni

rakjatok el még most amíg olcsó lecsót, paradicsomlevet, lekvárokat, savanyúságot, későbbre ez jó lesz

1-2 csomaggal több tészta, tarhonya, rizs nem annyira megterhelő még, és legalább halmozódik


reggelinek lekváros kenyér, zabkása-fél kg 200ft sokáig elég, ebből is érdemes már most bespejzolni

májkrémes kenyér


ebéd rizs-most vegyél folyamatosan így ez is torlódik, gazdagíthatod konzerves kukoricával, borsóval, ebből is érdemes már feltankolni

paprikáskrumpli, krumplistészta, krumplileves, lapcsánka, fűszerekből is érdemes tankolni

vajaskrumpli, főzelékek ami kiadósabb az a lencse, zöld, sárgaborsó, babfélék-ebből is tankolj fel már, hozzá mehet fasírozott, sült virsli, legolcsóbb parizer rántva

tejberizs-cukor, tej, rizs-ezekből is már most készülhetsz, ugyanígy liszt, olaj, különféle konzervek, szárazkolbász, tészták, ételízesítő, fűszerek, levesbetét, puffasztott rizs, muzli, kekszek, kakaópor, mustár, ketchup, üveges szószok, búzadara, zsemlemorzsa stb

ősz, tél fele ami olcsóbb az a krumpli, akát főtt krimpli vajjal vagy meggyszószal, sültkrumpli, krumplistészta stb

sütötők, káposzta-paradicsomos káposzta, rakottkáposzta, káposztaleves stb

ha most gondolkozol és mindenből folyamatosan halmazolsz, akkor nyert ügyed lesz mert csak egy kis felvágottat, némi gyümit, zöldséget és tejterméket kell majd venned

2012. júl. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
100%

smack, bolognai spagetti: darált hús helyett rúdpárizsi lereszelve sajtreszelőn, hagymás zsíron megpirítva, paradicsomszósz, oregano, bazsalikom, imádtuk koliban.

Tepsis krumpli maradékból, virsli, de tényleg legjobb ha összefogtok majd a szobatársakkal és elosztjátok a költségeket! Ha lesz a szobában hűtő, amit csak tudsz, vidd otthonról és told a fagyóba!

2012. júl. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nézd mindig az akciókat, és lehetőleg Tescoba vagy Auchanbe járj, az Interspar sztem sokkal drágább... Nekem azért mindig volt pénzem kajára, de azért leírom miket ettem. Vettem pl 1 kg "pipifasírtot" olyan 700 forintért és az csomó ideig elég volt, mindig megsütöttem 2-3-at és megfőztem mellé egy tasak rizst. Zacskós leveseket ettem, meg sok szendvicset. Az ilyen "poros" kajákkal sztem nem jársz jól, mert eleve 300 ft a tasak, meg általában kell hozzá még hús (tejszín) és ezek nem olcsók. Tésztából is tudsz változatosan enni (darás, lekváros, mákos, diós, tejfölös, sonkás stb). Remélem segítettem vmit.
2012. júl. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!