Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ez lehet tejallergia? :O

Ez lehet tejallergia? :O

Figyelt kérdés
ma a cserpes tejivóban voltam, ahol ugye rendes házi tejből készítik az italokat/sütiket és egy jegeskávét ittam amiben természetesen volt tej is, meg egy pogácsát, és kb negyed óra múlva a karomon a könyökhajlat környékén tiszta kiütés lettem ami viszketett is. apukám laktóz érzékeny, neki is ilyen lesz a karja ha laktózos tejet iszik.

2012. júl. 11. 23:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez bizony simán lehet az!

Azt kéne kivizsgálni, hogy tejcukor, vagy tejfehérje allergia.

Az előbbi (laktóz) mellett belefér némi savanyított tejtermék, tejföllel habart ételek, ilyesmi.

Utóbbinál nem nagyon van ilyen kibúvó, és el kell hagynod az étrendből a tejtermékeket. Úgy tudom, valami csillagászati áron van olyan adalékanyag, amivel laktóz érzékenység mellett is lehet tejterméket enni.

Ha érdekel, akkor olyasmit kéne keresni, hogy mesterséges hasító enzim, vagy hasonlót. Dietetikus tud segíteni.

2012. júl. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi, akkor elvándorlok egy dokihoz :S
2012. júl. 16. 22:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!