Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A lisztérzékenyek fogyaszthatn...

A lisztérzékenyek fogyaszthatnak rozskenyeret?

Figyelt kérdés
Ha nem akkor milyen kenyér ajánlott?
2012. ápr. 19. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

NEM!!! Kizárólat olyat, amire rá van írva, hogy "gluténmentes".

A kukoricalisztből készül kenyér/tészta megfelelő, DE ne keverd össze a "kukoricás kenyérrel", mert abban bőven van búzaliszt is.

2012. ápr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oké. :-( Köszönöm. Úgy néz ki, hogy lisztérzékeny vagyok. De nekem ez annyira új.. eddig bármit ehettem most meg... wáááá
2012. ápr. 19. 13:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Hú, hát akkor nem csak a kenyérrel lesz bajod. A lisztet le kell cserélned kukoricalisztre, még a rántott húst sem panírozhatod, csak ezzel, és gluténmentes morzsával. Nem ehetsz olyan levest, amiben sima lisztes tészta, nokedli, daragaluska stb. van. Minden vásárolt étel összetételét meg kell nézned, még a vegetáét is, hogy tartalmaz-e nyomokban glutént. Ha igen, nem eheted meg. Tésztából van kukoricalisztből készült, annak egész jó íze van. Sütit is lehet sütni kukoricalisztből.

Esetleg vegyél paleolit szakácskönyvet, mert ők nem esznek semmit, amiben búza van, kaphatsz jó ötleteket, hogy miből tudsz lepényeket csinálni, illetve liszt nélküli ételekre ötletet. DE!!! Semmiképp ne kövesd az egész paleolit elméletet, mert borzasztóan egyoldalú, és a sok hústól anyagcserezvart lehet "szerezni". Csak az ötletek miatt ajánlom!!!

2012. ápr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen a segítséged. :-) Sokat segítettél.
2012. ápr. 19. 23:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!