Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért jobb a tengeri só, mint...

Miért jobb a tengeri só, mint a konyhasó?

Figyelt kérdés

Sok receptben - főleg babáknak valókban - olvasom, hogy tengeri sót használjunk.


Vajon miért jobb, vagy egészségesebb?



2012. jan. 31. 22:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Akik ilyent leírtak ostoba kémiai analfabéta hazudozók!Én vegyész vagyok és tudom hogy ostoba hazudozás. Gondold el ha az ételt sózni akarod miért jobb a nagy tisztaságú NaCl helyett az amiben húszféle szennyeződés van?
2012. jan. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg hogy milyen analfabéták írnak kémiáról, minden só tengeri só! A földön található összes só a tengerekből származik!
2012. jan. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legjobb a tiszta 100%-os, minden adaléktól mentes só. Legtöbbször kevernek bele csomósodásgátlót, ami általában egy cián vegyület (kálium-ferrocianid). És ugye sem a kálium, sem a cián nem túl egészséges.:) Részemről sem a jód, sem a fluor nem kívánatos a sóban, azokat majd magam adagolom, ha akarom.

Van, aki a gyógyszertárban szerzi be a tiszta NaCl-t, én a LIDL-ben találtam az igényeimet kielégítő Morsa Sal nevű tiszta, adalékmentes tengeri sót.

2012. jan. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
És mi az a kristály só? Mert én meg tegnap azt olvastam,hogy az a legegészségesebb?
2012. jan. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Annyit elolvastam még(siettem),hogy a tengeri só szennyezett,ez meg nem.
2012. jan. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudod ahogy írtam harmadik én vegyész vagyok.Amit a sárgavérlúgsóról írtál az feltételezés.A ciánhoz nem sok köze van mérgezés szempontjából!Másodszor 0,1g van egy kiló sóban.
2012. jan. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A vákuumsó aprókristályos de tiszta mert direkt tisztítva van. A nagykristályos só is tiszta mert csak a NaCl van benne kristályosodva.
2012. jan. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Köszi!
2012. jan. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
Kedves vegyész, nekem már annyiszor megmondták az életemben, hogy mi a jó...Ha van rá módom, végre hadd döntsem el magam. És nyugodtan tarts tudatlannak, hogy ha egyáltalán nem akarok ciánvegyületeket fogyasztani, sem pedig a szívemet felesleges káliummal "serkenteni".
2012. jan. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Leírtam hogy a káliumferrocianidnak a "mérgező"

hatása a KCN-hez képest szinte nulla.És 0,1g van egy kilóban ami nem fog káliumtúltengést se okozni.

2012. jan. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!