Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tippek. Hogy jól beosztani a...

Tippek. Hogy jól beosztani a koszt pénzt?

Figyelt kérdés

Három tagú család vagyunk


Pl:előre tervezitek az egészheti menüt,vagy csak pár napra előre?Ötletes tippeket várok mivel tudnék jobban kijönni.köszönöm. (Jelenleg heti 22-25 ezer megy el kajára,stb)


2012. jan. 28. 17:16
 1/6 A kérdező kommentje:
most látom,hogy kihagytam egy szót.Hogy lehet jól beosztani a koszt pénzt?
2012. jan. 28. 17:22
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Heti menü tervet készitek.Havi nagy bevásárlást csinálunk .Igy hétköznap csak a kenyér még ami plusz kiadás.

3 hétre előre és felirok mindent ,hogy mihez mit kell venni .Az alapján csinálom,meg hogy itthon még milyen élelmiszerek vannak..Igyekszem,hogy a régebbi dolgokat együk meg főleg a fagyasztóból.

A felvágotakat nem 10 dkg veszem meg hanem 1kg kiszerelésben.A sajtot ugy szintén.

Vásárlás előtt az összeirt listát át nézem az akciós újságokkal. Húst mindig nagyobb mennyiségben veszek ha valami akcós a multinál ,de előtte körbe nézek a piacon.Csak 1 példa a multinál már 800 ft -körül van a csirke szárny a piacon ezért 1,5 kg kapok.

Vízre nem költünk igaz 60000 ft volt a víz szürő berendezés teljes beszerelése ,de iható víz és bőven vissza hoza az árát.Üditőt akkor veszünk ha valaki jön hozzánk. a multik saját márkás termékei között is van ami tényleg jó és fele az ára mint egy olyan terméknek aminek

márka nevét kell megfizetni. Sokszor 2 napra főzök,mert igy is sporólok.

Chipszeket sem veszek helyette inkább sütök pogácsát vagy valami más sütit..Nyáron ha nagyon meleg van a bolti jeges tea helyet tea filterböl csinálok teát és kancsóba beteszem a hütőbe ,vagy limonádét citromból.

2012. jan. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem dobok ki semmilyen olyan maradékot ami kevés ahoz,hogy 2 ember jól lakjon vele ,pl maradék pörkölt sült csirke.Berakom a fagyaztóba és melegszendvicsre, vagy pizzára elhasználom. a kenyérből ha kiszáradt szemlemorzsát csinálok. Maradék főtt tészta szintén fagyasztóba kerül.

Télen amikor drága friss zöldség akkor veszek valamilyen fagyasztott zöldség keveréket ami kb 500 ft és ebböl csinálok zöldség krém levest .Egyik felét használom fel másik fele jó lesz majonézes dolognak ,vagy csak párolva zöld köretnek..

2012. jan. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kb. egy hónapja álltam át a heti bevásárlásra. Csak egy hétre tervezek (a heti kaja-keretből), és előre kitalálom azt is, hogy pl. a vasárnapi pörkölt-maradékból hét közben készítek gulyáslevest, mellé valami túróstésztát, vagy palacsintát. A nokedli-maradékból tojásos nokedlit stb. Ha vasárnap sült van, törtkrumpliból már eleve annyit készítek, hogy hét közben tudjak a maradékból krumplis-tésztát, stb.

Hűtőbe spájzolni valóban csak az akciós húsokból szoktam, akkor viszont tudom azt, hogy kb. hány hétre való kaja van a fagyóba, így annak az árát a heti keret-összegből levonom.

Sokkal könnyebb így hetente figyelni, betartani a heti keret-összeget, és ha egyik héten túlfutottál, akkor tudod, hogy a következő héten kb. mennyivel költs kevesebbet a keretnél ahhoz, hogy havi szinten az előre meghatározott kereten belül maradj.


Amíg én is fizu után megcsináltam a havi nagybevásárlást, és egész hónapban a maradékból gazdálkodtam, nehezebb volt a beosztás, másrészt azt voltam kénytelen főzni, amiről a hónap elején még úgy gondoltam, hogy "rá fogok éhezni". Így viszont amit pénteken kigondolok következő hétre, azt jóízűen eszem meg. Azért az itt is igaz, hogy tudni kell, milyen ételféleség esetében melyik üzlet a legolcsóbb (kenyér, hús, zöldség stb.), nem szabad mindent ugyanazon a helyen bespájzolni. Igaz, hogy ehhez kell egy kis feltérképezés, de az időráfordítás kifizetődik.

2012. jan. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

heti menü, levest 2 napra a tartalmasabból, próbálom úgy megcsinálni hogy az alapanyagokat másnap is tudjam felhazsnálni, erre mindjárt írok hogy próbálom, ez a jövőheti menünk:)

pénteken megyünk vásárolni, akkor kezdődnek az akciók, piacra gyümölcsért, zöldségért szombaton járok zárás elött akkor olcsó, és amúgy is olcsóbb mint a hipermarketekbe

pékségbe szerdán megyek 1 kilo kenyeért és kész, egész héten nem veszek semmi mást

húsokat fizetéskor veszünk nagyban, feldolgozzuk, és betesszük a fagyasztóba

sok a zöldség a fagyasztóba, lekvár, befőtt, csalamádé, paradicsomlevek, lecsó a szekrénybe, mert nyáron eltettem

olcsóbb alapanyagokból is lehet nagyon jókat kihozni akár több napra is


jövőhetünk:

(holnap) vasárnap (vagyis holnap) lesz frankfrui leves(kolbásszal, virslivel)+fahéjas nudli

hétfőn a krumpli levéből egy tojásleves lesz +paprikáskrumpli(itt a maradék kolbász, virsli, krumpli-nagyobb tételbe olcsóbb a kolbász, virsli)

kedden rakottkel(maradék kelkáposzta)+ lekváros palacsinta

szerdán: tarhonyaleves+parajfőzelék+főtt tojás

csütörtökön: húsgombócleves+káposztástészta

pénteken: paradicsomos káposzta fasírttal (maradék káposzta)+rizskoch

szombat-maradék rossz gyümölcsökből gyümölcsleves, rizseshús a maradék darálthúsból és rizsből

vasárnapra meg húslevest, sült csirkecombokat mézes mustáros szósszal és vajaskrumplival tervezek, és szeretnék sütni lekváros és csokis fánkot:)

2012. jan. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez naggyon naggyon FÖLÖSLEGES... 1 HÓNAP ALATT MEGROMLIK A KAJA. MÉG A HETI BEVÁSÁRLÁS SE EGÉSZSÉGES. 2-3 NAPONTA... (KEVESET)
2012. márc. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!