Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan tanulhatnék meg sokat...

Hogyan tanulhatnék meg sokat enni?

Figyelt kérdés

Kondizok, mert sovány vagyok. A baj csak az, hogy egyszerűen nem tudok annyit enni, mint amennyi egy edzéshez ideális étrendben van. Én tökéletesen el vagyok egész nap egy tál levessel és három szelet rántotthússal, többet képtelen vagyok enni egy nap folyamán. Viszont az a gond, hogy ezzel a tápanyagszükségletem negyedét sem fedezem :S A táplálékkiegészítőkről is lemondtam, sokba kerülne nekem ha napi 90-100g fehérjeport nyelnék be.


Viszont mikor a barátaimat látom enni, több tányér húst esznek meg egy ebéd alatt. Ők kiröhögnek ha ilyet kérdezek, de ezt valahogy be lehet gyakorolni? Van rá valami módszer az akaraterőn kívül? (az van dögivel, csakhát...)


2011. dec. 18. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Több tányér hús esznek a barátaid? Ott valami baj van...

Amúgy meg Genetika az egész, hiába akarsz hízni ha a géneid nem engedik.

2011. dec. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálad egyszerűen csak arról van szó, hogy nincs étvágyad, mert nyilvánvalóan kevés a gyomorsavad...

Én is pont ilyen voltam fiatal koromban...

Még most is gyakran előfordul, hogy csak este veszem észre, hogy aznap még semmit sem ettem!


Bizony, ebben az esetben tudatosan kell hozzászoktatnod magad az evéshez!


Én azt csináltam, hogy :

- nagy bögre meleg tejbe dupla adag Nesquik kakaót tettem és ilyet ittam minden nap (gyakran 1 kanálnyi vajat is tettem bele)...

- minden nap 2x megettem 1-1 pohárnyi magas zsírtartalmú tejfölt...

- reggelire vettem 5 db kiflit, ezt megvajazva sajttal megettem reggelire (először soknak tűnik, de szép sorban be lehet kényszeríteni)...

- szedj SZÓJALECITIN kapszulát (napi 1200mg), minden nap reggel vedd be, ez segíti a tápanyagok felszívódását a szervezetben...


A kondizást meg csak akkor csináld, ha izmosodni szeretnéd, amúgy nem javaslom, mert az is csak fogyaszt!!!

2011. dec. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

13:46

köszönöm a tippeket, kipróbálom őket :)

izmosodni szeretnék inkább mint zsírosodni, ezért is kondzinék... 178cm vagyok 70kg-al, csak sajnos 50kg-nak tűnök.

2011. dec. 18. 14:00
 4/5 anonim ***** válasza:

ilyen velem is volt de rájöttem hogy nem baj ha kevesett eszek csak akkor jobban odakell figyelnem az összetevőkre pl így értem

reggeli szendvics de 2-3szelet sonka, 2 szelet sováyn sajt, 1 db főtt tojás belekarikázva és zöldség hozzá

vagy kifli belsejét kiszedem, beleáztatom mézes tejbe majd a kiflibe töltök túrót és a tejbe áztatott belsejét is visszateszem karikázok bele pár szelet almakarikát és úgy eszem meg

zabpehely tejjel felfőzöm és dobálok bele 3-4 mdanrint vagy 2narancsot vagy 2 almát

rántotta több tojásból zöldségekkel és hozzá 2 szelet kenyér

tízórai olajos magvak joghurtba dobálva és gyümölcsökkel

ebéd leves(husos, gomba, hüvelyes(borsó, bab, lencse)-növényi fehérjék, másodiknak rizs hússal(húsgombóccal, főtt tojással, sovány sertés, marhahússal, gombapörkölt, májraguk, csirke, pulyka, hal hozzá köretnek zöldség párolva, savanyúság, fűszeres paradicsommárts, spenót, kapormártás, citrommártás halhoz jól illik

főtt krumpli meggyszósszal, főtt hússal

rizseshús csalamádéval

paradicsomos húsgombóc főtt krumplival

lencse/sárgaborsófőzelék főtt tojással, hússal

tojáspörkölt rizzsel

rizottók gombásszósszal, hússal,

túrógombóc joghurtöntettel, mandarinnal,

zöldséges-husos rakott ételek

vacsira megint ami az ebéd vagy a reggeli

lefekvés elött még főtt tojás, hús, hal, zöldségek, túró

2011. dec. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
utolsó nagyon köszönöm! Némelyik hihetetlen ötletes, egyszerű, és mind tápláló! Egyedül a főzelékektől öklendezek(kiskoromban belém erőltették, pedig utáltam). Eszembe nem jutott eddig hogy a kiflibelet tejbe áztassam, majd túróval és almával tegyem vissza a helyére, de az sem hogy olajos magvat tegyek a joghurtba :) Úgy néz ki mégsem reménytelen a helyzet.
2011. dec. 18. 19:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!