Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan kell kibontani egy...

Hogyan kell kibontani egy pezsgőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A napokban lesz egy születésnapi party, egyik munkatársunknak ünnepeljük a születésnapját. Bár érdekesen hangzik, de életemben még nem nagyon nyitottam ki pezsgőt, én sokkal inkább szeretem a röviditalokat, sört, ezért a pezsgővel soha nem foglalkoztam. Szóval a kérdésem, hogy kell kinyitni egy pezsgőt rendesen, mindenféle baki nélkül? :) Előre is köszi!


2011. okt. 12. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tessék barátom! Ettől elélveznek! :'-D

[link]

2011. okt. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Tom Benko ***** válasza:

Ha igazán úri módon akarod kinyitni, akkor nem szabad, hogy hangja legyen.

Először leveszed a fóliát, majd egyik kezed hüvelykujjával visszatartod a dugót, ha esetleg félsz a kirepülésétől, a másikkal leveszed a drótkosarat, majd a dugót óvatosan kihúzod.

2011. okt. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Szerintem vegyél 1-2 olcsóbb pezsgőt, és a parti előtt gyakorolj otthon. Nem egy nagy ördöngősség, de azért próbáld ki, mégis mire számíthatsz pezsgőnyitás közben. Azt hiszem arra figyelni kell, hogy a pezsgő kellőképp le legyen hűtve, meg persze ne legyen felrázva, mert akkor "kifut", amit én mondjuk határozottan nem szeretek (utána takarítás, kárbaveszett pezsgő stb...)
2011. okt. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Vendéglátásban dolgozom, mi úgy csináljuk, hogy amikor a kis rácsos izét (nem tudom a nevét :D) csavarjuk le, akkor rászorítunk az üveg tetejére egy konyharuhát, így akkor se repül el a dugó, ha esetleg fel van rázódva a pezsgő.
2011. okt. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
Csodálkozom hogy a vendéglátásban dolgozó nem tudja! Nem kell oda semmiféle ruha, csak a dugó kihúzáskor meg kell dönteni az üveget ekkor pukkan de nem fut ki.Az első videon van jól.
2011. okt. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem árt a ruha, mert így semmiképpen nem repül el a dugó. 5 csillagos hotelekben dolgoztam Londonban, így tanították a gyakorlaton...
2011. okt. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem a dugó elrepülés a probléma hanem ne ömöljön ki.Ha mintegy 75 fokban tartjuk az üveget a dugó kihúzásakor a szénsav a hajlatba csapódik míg ha áll az üveg akkor a száján megy ki és magával viszi a pezsgőt is.Az első videon jól van.
2011. okt. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A franciák lecsapják egy karddal az üveg tetejét!!!!
2011. okt. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"a szénsav a hajlatba csapódik míg ha áll az üveg akkor a száján megy ki és magával viszi a pezsgőt is"

:D ez mekkora szöveg :) hát persze, mert a pezsgőt csak egyenesen felfelé tudja kivinni, 75fokban nem...

2011. okt. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nő vagyok, lányos bulikban mindig rám osztották a pezsgőbontást, pedig eleinte én is úgy féltem, mint a tűztől,amikor más bontotta, a fülemet is betakartam, hogy ne halljam a pukkanást...:)

szóval legyen jéghideg a pezsgő. a bal kezünkkel lefogjuk a dugót, a jobbal kitekerjük a drótot.majd gyorsan kezet cserélünk, és jobb kézzel óvatosan megmozdítjuk, de erősen lefogjuk, érezni, hogy indul magától.

a mozgatásra kiszabadul némi szénsav és akkor már uralhatjuk a helyzetet, akár durranás nélkül is ki lehet nyitni.

De, azért vagyunk nőből, hogy találékonyak is legyünk:))

régen a hajtűt használták sokmindenre a hölgyek,én rájöttem, hogy ,ha a műanyagdugót átszúrom egy hústűvel, akkor szisszen egyet és utána hang nélkül, kényelmesen ki tudom húzni a dugót:)

irodában, névnapi, szülinapi, suttyomban pezsgőzésnél ez

nem volt mellékes...

2011. okt. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!