Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hányféle fűszert használtok?

Hányféle fűszert használtok?

Figyelt kérdés

Egy itt élő amerikai barátnőm nemrég segítségemet a nagytakarításhoz, és amikor a kamrához értünk elcsodálkoztam. Legalább 50-60 féle fűszer/ételaroma volt a kamrájában, többek között olyan, hogy citromos bors és társai. A nagyrészükről nem is hallottam és nem is tudom a magyar megfelelőjüket.


Elcsodálkoztam, mert én javarészt csak sót, borsot, porpaprikát, ételízesítőt használok és mindenki szerint jól főzök. Pedig jó ideig más országban éltem (tanulás) és nem is itthon tanultam meg főzni, szóval a válasz nem az, hogy magyaros ételeket főzök és azért nem.


Ti hányféle fűszert használtok? Felsorolnátok?


2011. szept. 16. 15:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Hasonlóan keveset használok. Leginkább: só, bors, kömény, törtpaprika, babérlevél, vegeta = Ízvarázs.

Van még sülthús fűszerkeverék, szerecsendió, fahéj. Én még ide sorolom a fokhagymát is, de kizárólag fejes, girizdes formában, szárított por alakban sosem.

Leves-kockát elvétve, mert inkább az eredeti alapanyagokat (nyers zöldségek, ill. nyers húsok) formájában a sok adalékanyag elkerülése érdekében.

2011. szept. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!