Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hányféle fűszert használtok?

Hányféle fűszert használtok?

Figyelt kérdés

Egy itt élő amerikai barátnőm nemrég segítségemet a nagytakarításhoz, és amikor a kamrához értünk elcsodálkoztam. Legalább 50-60 féle fűszer/ételaroma volt a kamrájában, többek között olyan, hogy citromos bors és társai. A nagyrészükről nem is hallottam és nem is tudom a magyar megfelelőjüket.


Elcsodálkoztam, mert én javarészt csak sót, borsot, porpaprikát, ételízesítőt használok és mindenki szerint jól főzök. Pedig jó ideig más országban éltem (tanulás) és nem is itthon tanultam meg főzni, szóval a válasz nem az, hogy magyaros ételeket főzök és azért nem.


Ti hányféle fűszert használtok? Felsorolnátok?


2011. szept. 16. 15:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
segítségemet kérte*
2011. szept. 16. 15:07
 2/11 ava87 ***** válasza:
100%

Na várj, most megnézem, mik vannak itthon:


- currypor

- gyros fűszerkeverék

- halak fűszerkeverék

- grill fűszersó

- Provance csirke fűszerkeverék

- őrölt gyömbér

- kapor

- kakukkfű

- zsálya

- bazsalikom

- majoranna

- hagymás rostélyos fűszerkeverék

- feketebors

- citrombors

- zöldbors

- tárkony (ebből rengeteg, mert nagyon szeretjük)

- babérlevél

- fahéj

- szerecsendió

- pirospaprika

- csili

- ételízesítő

- oregano


Ezen kívül, én nem sorolnám a fűszerek közé, de van még itthon szójaszósz, Worcester-szósz, tabasco.

2011. szept. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 ava87 ***** válasza:
100%
Ja, most nézem, szegfűszeg is van, csak rossz helyre raktam vissza, ezt főleg almás sütikhez szoktam használni, azt meg pont pár napja sütöttem.
2011. szept. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen bolti keveréket,szószt nem használok.

Sok fűszert maga termesztek.

Amit használok:

Ánizs

Babérlevél

Bazsalikom

Boróka ( sültekhez)

Bors

Borsikafű

Borsmenta

Cayeni bors (ritkán)

citromfű

Fahéj

Gyömbér

Kakukkfű

Kapor

Kardamomi

Koriander (savanyúságokba)

Kömény

Kurkuma

Lestyán ( ezt vegetának is nevezik)

Majoranna

Metélőhagyma

Mustár

Paprika

Rozmaring

Sáfrányos szeklice

Szegfűszeg

Szegfűbors

Szerecsendió

Szurokfű

Tárkony

Vanília

Zeller

Zsálya

Saját főzésű ketchup

2011. szept. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit rendszeresen használok az a só, bors, pirospaprika, köménymag, majoranna, oregano, bazsalikom, babérlevél, kurkuma, szerecsendió, curry, worcesterschire szósz, szója szósz, gyömbér, rozmaring, fahéj, de néha -és van itthon- szegfűszeg, szegfűbors, zsálya, citromfű, kakukkfű, zsárított kapor, fokhagyma granulátum, Erős Pista, Piros magyaros granulátum, Bio vegeta és tárkony is.

A fűszerkeverékeket nem szeretem, inkább ezekkel ízesítek ami itthon van, én keverem össze, leveskockákat, porokat nem használok, jobb szeretem a sok friss zöldséget, petrezselymet.

2011. szept. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

én kimondottan fűszerbolond vagyok, úgyhogy nálam többszáz fűszer-fűszerkeverék van itthon (nem túlzok)

amit napi-heti rendszerességgel használok, az kb 20-25 féle (pl bors, majoranna, babér, ételízesítő, tárkony, oregánó, bazsalikom, kakukkfű, szegfűszeg, szegfűbors kapor, kurkuma, csirke fűszerkeverék, gyros fűszerkeverék, kofta fűszerkeverék, fahéj, pirospaprika, kömény, római kömény, őrölt koriander, gyömbér, szerecsendió...)

- a többit havonta vagy évente 1-2 alkalommal használom, de mindet használom - pl van olyan fűszerkeverékem, amit egészben sült báránycombhoz használok, és azt persze nem sütök túl gyakran


Akárhova megyek külföldre (vagy akár csak az Ázsia centerbe :), mindig zsákmányolok valami fűszert, nagyon imádom. Ezeken kívül vannak itthon ilyenek is, hogy szójaszósz (sötét, világos), tabasco, oyster szósz stb.


A férjem arab, úgyhogy rengeteg arab fűszer is van, de leginkább magyar, olasz, thai, kínai, görög ételeket csinálok, azok állnak legközelebb hozzám.


Az a vicces, hogy anyukám konyhájában kb ezek vannak: só, ételízesítő, bors, pirospaprika, majoranna, fahéj, kömény - és kész.


Nehogy azt hidd, hogy nagyon fűszeresen főzök - egyáltalán nem - de szeretem az ízek harmóniáját, pl ahogy egy húslevest kidomborít pár szem szegfűbors, vagy a besamelmártásban a szerecsendió ízét. És szeretek kipróbálni új, különleges ételeket.

2011. szept. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

fekete bors

fehér bors

pirospaprika

csilipaprika

fokhagyma

kakukkfű

oregano

petrezselyem

fahéj

tárkony

kapor

bazsalikom

citromfű

kömény

gyömbér

kurkuma

szerecsendió

lestyán

rozmaring

babérlevél

medvehagyma

metélőhagyma

majoránna


+ van provence fűszerkeverékem, currym és grill fűszerkeverékem, de ezeket nem nagyon használom. Ételízesítőt magamnak csinálok, nem veszek boltit.


Albérletben lakok, még mindig van olyan, hogy valamit szeretnék főzni, de itt nincs meg minden fűszerem hozzá, csak elfelejtettem (mert otthon van, és azt hiszem, akkor biztos itt is). Még akarok venni a fenti készlethez, de csak apródonként tudok (pl. édeskömény, sáfrány, koriander, mustármag is kellene)

2011. szept. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk nincs túl sok fűszer. :D

só, bors, pirospaprika, vegeta, fahéj, szegfűszeg, csirke fűszerkeverék, babérlevél, curry, majoranna, kapor, oregano, fokhagymapor, kömény, rozmaring, vanília.

De ezek többségét napi szinten nem használjuk.

2011. szept. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

paprika, bors, fehérbors, babérlevél, oregáno, bazsalikom, kakukkfű, majoranna, fahéj, kurkuma, koriander, curry, garam masala, kardamom,zsálya, lestyán, boróka,fokhagymapor,petrezselyem,kapor,gyömbér,római kömémy,kömény,borsikafű,szárított zeller,chili,sóban pácolt citrom,medvehagyma,ánizs, vanília,szegfűszeg,szegfűbors,szerecsendió,szezámolaj, mogyoróolaj,szójaszósz.

Gyorsan ezek jutottam eszembe,Biztosan kihagytam valamit, de számszerűen olyan 35 körül van.

2011. szept. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én régen sok fűszert használtam, de rájöttem, hogy nagyon sok kell belőlük, hogy érezni is lehessen igazán.


Egyébként a só az mióta fűszer?

2011. szept. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!