Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » S. O. S. A mák romlandó?

S. O. S. A mák romlandó?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromból van egy nagyon rossz élményem a mákkal kapcsolatban. Mamám vmi többnapos mákostésztával etetett meg, aminek már fura íze, szaga volt, de nem volt apelláta, meg kellett ennem. Utána anyám nem győzött takarítani egész éjjel.

Azért nem undorodtam meg a máktól, de sosem ettem másnaposan belőle.

Tavaly karácsonkor hozattam bolti spec csomagolt darált mákot (külföldön élek, itt nem árulnak mákot). Akkor betettem a fagyasztóba, h eláljon, de megfeletkeztem róla. Most van egy kis száraz kiflim, egy mai nappal lejáró, de még ép tejem és mézem, így szeretnék gubát csinálni. Fel tudom még használni azt a mákot a fagyasztóból?


2011. szept. 13. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha fagyasztóban volt, nem lehet baja, egyébként is csak megavasodik.
2011. szept. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Olvaszd ki és meglátod. A mák romlandó, de ha le volt fagyasztva, akkor nagy valószínűséggel semmi baja nincs.
2011. szept. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ó, köszi a gyors válaszokat! Millió éve nem ettem mákosgubát! :)
2011. szept. 13. 10:09
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ahogy írták, a fagyóban nem avasodhatott meg, bátran használd fel. de csak annyit belőle, amennyit egy alkalommal elfogyasztasz.

Készülhet a guba:))

sok sikert.

2011. szept. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha megavasodott volna akkor éreznéd a szagán
2011. szept. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem volt büdös és rossz ízű. Nagyon finom volt! :)
2011. szept. 13. 11:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!