Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy a legfinomabban megcsinál...

Hogy a legfinomabban megcsinálni a sertés májat?

Figyelt kérdés
Mivel ízesítsem,milyen eljárással készítsem el.
2011. jún. 7. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sütve szeretem, úgy készítem, hogy vékonyra szeletelem, lisztbe forgatom, majd nagy lángon hirtelen kisütöm, és utána sózom, borsozom. De szeretem még sűrű palacsintatésztában kisütve is.
2011. jún. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Toto652_89 ***** válasza:
100%

Jó sok hagymát feldarabolsz, zsíron üvegesre pirítod, a feldarabolt májat belerakod, só + bors + kis pirospaprika az ízéért... köretnek kiváló a rizi-bizi, vagy sima rizs.

Minél több a hagyma, annál finomabb a resztelt máj! .)

2011. jún. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
én még majoraannát is szoktam tenni bele:)finom
2011. jún. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 doboszoli ***** válasza:
100%

Igen, a belsőségbe a majoránna szinte kötelező.

Úgy is szoktam, hogy puhára főzöm, forrón felszeletelem, és sózva, borsozva, paprikázva frissen fogyasztjuk, ropogós héjú kenyérrel, savanyúval.Mint régen disznóvágáskor...

2011. jún. 8. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Kb. 1,5-2,0 cm vastag szeletekre szeled, bő forró zsírban JÉNAIBAN (hogy bele-láss) felteszed ici-pici vízzel. Teszel bele borsot, (szemeset és őröltet is) babérlevelet, szerecsendiót (nálam a májnál ez nem maradhat el), és Cörry-fűszerkeveréket (hogyan kell írni?)

Beborítod, takarékra veszed, és amikor már azt látod, hogy a véres levét elfőtte, tehát már a zsírban elkezdett sülni, leveszed a tetőt, jó sok fokhagymát belenyomsz, a gázt elzárod alatta, és visszaborítod, amíg a fokhagyma átjárja.


Teljesen száraz sós törtkrumplit, vagy főtt rizst adsz hozzá köretnek, mert ezt a szaftot rá tudod szedni.

Ami maradt, hagy a zsírban kihűlni, mert hidegen kenyérre kenve a zsírt, és rászelve a májat isteni hideg vacsi!

Ne süsd agyon, ne száradjon ki!

Nagyon imádom!

2011. jún. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 doboszoli ***** válasza:
50%

Megint tanultam valamit.

Még a héten megcsinálom.

2011. jún. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

:D

Örülök, hogy tudtam segíteni! Nekem is tetszik, amit te írtál, én is ki fogom próbálni a te verziódat.

De nem tagadom, a MESTER dicsérete mindig jól esik!

2011. jún. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 doboszoli ***** válasza:
Zavarba hozol...D)
2011. jún. 9. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

:D

Bocsi, nem volt szándékomban, hogy kényelmetlen helyzetbe hozzalak. De ahogy elnézem, igen-igen egyforma főzés terén ízlésünk. És bevallom, hozzád képest "kismiska" vagyok a bográcsosok és hasonlók terén. De ez engem nem zavar, örülök, hogy van valaki közöttünk, akitől kérdezni tudunk, ha valamiben megakadunk.

2011. jún. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!