Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen ételeket kellene ennem?

Milyen ételeket kellene ennem?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok! Miket kellene ennem, hogy egészségesen táplálkozzak? Reggel, délben, este, uzsira milyen ételek a jók?
2011. máj. 21. 13:51
 1/5 anonim válasza:
74%

Reggel: egyél gyümölcsöt vagy müzli szeletet.

Ebéd: Zöldség leves,(paradicsom leves), Saláta tört krumpli(petrezselymes mert az nem hizlal)

Uzsonna:Magvas barna kenyér ,uborkával, paradicsommal,salátával,sajttal,felvágottal

Este:Zöldség saláta és este nincs nasi :)

2011. máj. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Nah,ha neki akarok kezdeni az egészséges táplálkozáshoz, asszem akkor éhen halok! ;)
2011. máj. 21. 18:00
 3/5 anonim ***** válasza:

áhh hidd el nem olyan vészes, én is áttértem, és ugynaúgy van nasi csak másból

teljes kiőrlés kenyér sonkával, sajttal, tojással, zöldséggel

müzli tejjel, gyümölccsel

rántotta kevés olajon

tízórai ugyanz mint a reggeli vagy 1 pohár joghurt korpás kekszek pl az abonett pizzás nagyon finom), gyümölcs

ebéd-leves, főzelék, krumpli, rizs, hús, hal, tojás, tészta, néha belefér nasi is, pl tejberizs friss eperöntettel, rizskoch, palacsinta-főleg a gyümölcsös, túrós, joghurtos, gyümölcös piskóták, zabkása, puding, mákosguba, nudli

uzsi: gyümölcs, magok, zabkása, tej, joghurt

vacsora: ugyanaz mint az ebéd vagy a reggeli csak könnyűt válasz, zöldség, tojás, túró gyümölccsel

2011. máj. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Köszi a tippet
2011. máj. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindig sokkol amiket olvasok. Amit az első írt például, az tutira nem fedezi egy ember napi energia szükségletét..


Én nekem körülbelül napi 2000 kalóriára van szükségem, hogy normálisan működjön a szervezetem. De ha nem eszem bőségesen például, akkor nem tudok normálisan edzeni sem, doglozni sem, egészen egyszerűen fáradt vok és nincs erőm semmihez.


Mondjuk te fiatal lány vagy nem kell neked 2000 kalória, de ha nem üdítőt és édességet zabálsz egész nap, akkor nyugodtan ehetsz bármit. Hús, zöldség, gyümölcs, gabona.


Ebből a tekintetből szerintem például a girosz a legegészségesebb étel, mert abban a legtöbb tápanyag megtalálható. Hús, gabona, zöldség, tejtermék. Én is azt tervezem csinálni a hétvégén.

2011. máj. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!