Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Gépi vagy az a másik tarhonya...

Gépi vagy az a másik tarhonya fő meg hamarabb?

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 00:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gépi. Nekem az előbb megfő. Amúgy én sörét-, illetve paraszttarhonyának hívom. :-)
2011. máj. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is a gyári "uttörőgombóc" fő meg előbb.

a kézitarhonyát én levesbe szoktam csipetke helyett használni,mert, ha megdagad, pont olyan.és a levesben is elég sokára fő meg.

2011. máj. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a gépi tarhonya = sörét fő meg hamarabb.

A kézi = paraszttarhonya, lassabban fő, ráadásul mivel nem egyformák a szemek, az egyik esetleg túlfő, míg a másik szemre még ráférne egy kis főzés.


:D Kedves Első!

Azért nevezik a kézi tarhonyát paraszttarhonyának, mert valamikor (akár parasztasszony volt, akár csak háziasszony) de mindenki otthon kézzel készítette el a család kb. egy éves tarhonya-szükségletét. Ezt általában július elején csinálták meg, amikor a tojás már olcsó volt, és az időjárás elég meleg ahhoz, hogy a napra kitéve a tarhonyát, estig meg is száradt.

2011. máj. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A gépi fő meg hamarabb, és egyenletesebben. Én a kézit (azt a formátlant) utálom, mert akármeddig főzöm, mindig marad benne kemény szem, és vannak benne hatalmas darabok is, amikre ráharapok, és mintha száraz lisztet ennék...
2011. máj. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A dédim még úgy csinálta. A nokedlit is kézzel szaggatta (csipkedte). :-)
2011. máj. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, de a nokedlit nem lehet kézzel csipkedni. a csipetkére emlékezhetsz.

a nokedlinek más az állaga, deszkáról késsel szaggatják forró vízbe, vagy nokedliszaggatóval.

2011. máj. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A gépi ez egyertéelmű
2011. máj. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!