Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen a koszt mostanában a...

Milyen a koszt mostanában a kórházakban és az öregotthonokban?

Figyelt kérdés
Közvetlen tapasztalatom nincs, de azt látom, hogy a rokonok, ismerősök még a nagyon öreg, beteg, madárétkű embereknek is kénytelenek folyamatosan kaját hordani. És mi van azzal, akinek nincs, aki hordja?
2011. máj. 7. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Borzasztó. Bár én csak a kórházi 'kosztról' tudok véleményt mondani.

Környék összes hajléktalanja jól lakott a napi 'adagommal', ugyanis én mindig odaadtam nekik. Ha pedig nem voltak a kórház előtt, akkor leraktam. 5 percen belül elvitték.

Hozzám mindennap jöttek be rokonok, hoztak magukkal szendvicseket és főtételt.

Most, hogy megyünk majd szülni és esetleg be kell feküdnöm előtte már 1-2 héttel, én tuti, hogy rendelni fogok minden napra ételt kiszállítóktól.

2011. máj. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
87%
nagymamám idős otthonban lakik, néha látjuk, mit kapnak enni. Egyszerűen borzasztó, nem is értem, hogy lehet azt egyáltalán megenni.
2011. máj. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És mi a borzasztó benne? Kevés? Egyhangú? Miből áll mondjuk egy napi kaja?
2011. máj. 7. 11:12
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Reggeli: max 2 zsömle, de akkor már szerencsés vagy. Igaz kopog általában, de még nem mászik arrébb magától. De az 1 szelet felvágottal már nincs ekkora szerencséd, mert az mocorgósabb fajta. A lekvár, vaj, esetleg kefir csodaszép látvány csak a lejárat dátumát elfelejtik rajta mindig rögzíteni. Nem is értem, hogy miért.

Ebéd: Leves+főtétel. Leves?! Kezdő háziasszonyként is szebben és gusztusosabban nézett ki a ZACSKÓS levesem, mint az a valami, amit ők annak hívnak. Általában van benne ez is, meg az is.. ne kérdezd mi, beazonosíthatatlan. Az íze?! Ezt se kérdezd, se reggeli, se ebéd, se vacsora nincs ami ízletes lenne.

Főtétel, na az egy vicc. Független, hogy diétázol vagy nem. Most azt fogsz. Nézzük mondjuk a krumplifőzeléket: megfordítod a tényért, nem esik ki belőle az étel ... sajnos odaragadt. Arról nem is beszélve, hogy konkrétan sárga a 'koszt'.. már-már narancssárga. Ilyen színű krumplival még sosem találkoztam :/

A hús amit hozzáadnak .. na, az nem hús. Ő is sétál, de ő gyorsabban ... MENEKÜL! Nem azért, mert megeszed esetleg, hanem azért, mert se neked, se magának nem akar rosszat... nem szeretné, ha esetleg kijönne belőled a szádon.. fél a saját látványától, ÚJRA!

Vacsora: ?!?!?!?, de kis mókás! 1 zsemle vagy 1 szelet kenyér, peched van, akkor reggeli vagy tegnapi és már egy kő is puhábbnak tűnik mellette. Van hozzá szintén felvágott, egy szelet, kissé zöldes, de nem gond, úgyis megeszed, mert ha nincs aki ételt vigyen be neked, akkor még annak is örülsz amit a torkodon nyomnának le akaratod ellenére.

2011. máj. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, hát jó ezt is tudni, hogy az ember felkészülhessen, ha tud. Elég hátborzongató, mert egy kiszolgáltatott helyzetben csinálják ezt. Talán a külső ételszállító tényleg jó megoldás, aki megengedheti magának...
2011. máj. 7. 11:36
 6/6 anonim ***** válasza:
87%

Én a máv kórházban szültem, ehető volt, és nem kevés. (Ráadásul a cukorbetegeknek külön menű volt.)A gyerkőc a madarászban volt 2*3 napot, az is megfelelő volt.


Üdv!

2011. máj. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!