Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen tortát...

Szerintetek milyen tortát illik vinni?

Figyelt kérdés
A sógornőm/férjem nővére / esküvőjére kellene a torta .Nem vagyunk igazán jóban, Ö a miénkre semmit nem hozott. Emeletesen gondolkozom, de olyan legyen amilyet én szeretnék vagy ők számítanak!
2011. máj. 4. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem a te esküvőd lesz. Magadnak viszed a tortát vagy nekik?

Egyáltalán miért kell egy esküvőre tortát vinni?

2011. máj. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vigyél olyat amilyet az anyósod szeret, vagy amit a sógornőd leendő férje, vagy a mit a te párod!

:)

2011. máj. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne nagyon költs rá, lehet hogy nem is értékeli.
2011. máj. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért kell vinni a tortát, mert közeli rokonok vagytok? Vagy nem lesz menyasszonyi torta? Vagy hogy?

Nálunk régebben (falu) az volt a szokás, hogy minden meghívott család vitt tortát a lakodalomba. Felcimkézték őket és kaja után mindenkinek kivitték a sajátját. Tehát igazából mindig olyat vittünk, amit mi szerettünk. A maradék tortát pedig mindig hazavitték a családok. Ezen kívül ha jól emlékszem, volt menyasszonyi torta is és cukortorta is.

Ők milyen tortára számítanak? Ki fogja megenni? Azt szeretnék, hogy egy komplett menyasszonyi tortát vigyetek? Bocs, h össze-vissza kérdezgetek, de nem értem a helyzetet.

2011. máj. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Falun ez a szokás. Minden meghívott család visz tortát.Visszakapunk belőle,de vinni kell. Sőt süteményt is illik vinni.Ezek szerint nem voltatok még igazán vidéki sátras lagziban.Köszi mindenkinek!!!
2011. máj. 5. 07:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg nem voltam még igazi vidéki lagziban:( Engem azért is lepett meg, hogy miért kell egy esküvőre tortát vinni. Ha ti kapjátok vissza, akkor olyan vigyél amit ti szerettek.
2011. máj. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na, akkor ez ugyanez, mint nálunk volt régebben. Hát akkor nekem egyértelmű, hogy olyat vigyetek, amit ti szerettek. Nem hiszem, hogy az ifjú pár végigcsekkolja az összes tortát :)
2011. máj. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ez nem csak falun szokás én egy Pest megyei városban lakom a naszajandek mellé tortát, pezsgőt illik vinni ajándékként a párnak, de abból mindenki eszik-iszik Ezt úgy kell felfogni mint mikor egy szulinapra viszel tortát köszönteni azt is TE viszed,miért olyan furcsa, h lagziba is visznek ajándék tortát. Ráadásul a naszajandekot nem mindig a lagzi napján adják oda,hanem előtte főleg ha pénzről van szó. Nagyon sok minden a körülményektől függ
2015. jún. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!