Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 14 éves pezsgő elméletileg...

14 éves pezsgő elméletileg nem romolhatott meg, ugye?

Figyelt kérdés
97-es, bontatlan Törley. Ajándékba szeretném adni az egyik barátomnak, csak nem értek az italokhoz. Itt is úgy van, hogy minél régebbi, annál értékesebb és jobb? Vagy vegyek újat?
2011. ápr. 26. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Bocs,de Én újat vennék.Szerintem iszonyat ciki(neked)egy 97-es pezsgőt adni,annyira gáz,teljesen egyértelmű,hogy egy régi,valahonnan előkotort,megmaradt pezsgőt akarsz valakinek ajándékba adni.Én is kaptam egyszer egy ilyet,még a port sem törölték le róla,lekapták a szekrénytetejéről..Meg is van a véleményem róluk,de nem csak nekem..Vegyél egy másik pezsgőt,ne égesd magad ezzel a régivel.
2011. ápr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Inkább vegyél egy másikat. Mi egyszer egy nagy üveges régebbi pezsgőt bontottunk fel és pocsék íze volt. Lehet, hogy elállna, de te nem tudsz olyan körülményeket biztosítani neki (fejjel lefelé tárolva a palackot, állandó hőmérsékeleten stb.)
2011. ápr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor nem romlana meg, ha hűvös pincében tárolnád. Egy sima lakásban nyáron olyan meleg van, hogy egyetlen nyár alatt is tönkre megy. A 97-es Törley garantáltan nem jó már.
2011. ápr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
meginni meg lehet, de nagyon rossz íze van már a fél éves pezsgőnek is, nem beszélve hogy egy csepp buborék sincs benne, gondolhatod 12 év után milyen lehet
2011. ápr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyszer a sógoromék esküvőjéről maradt pezsgőt másfél évvel később akartuk meginni, de az nem a "meg lehet inni" kategória volt. Olyan színe volt mint a teának vagy a barnasörnek.
2011. ápr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az első nem mond hülyeséget.
2011. ápr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ez már biztos romlott. nem hiszem hogy megfelelően tároltadvolna. Ráadásul a törlei tankpezsgő, csak eladás előtt palackozzák, nem jó hosszú ideig
2011. ápr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... Asszem veszek valami újabbat...=D
2011. ápr. 27. 19:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!