Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mivel kínáljam meg a szüleimet?

Mivel kínáljam meg a szüleimet?

Figyelt kérdés

Hétvégén lesz a lányom szülinapja, anyuék pedig jönnek megköszönteni. Eddig minden évben ebéddel vártam őket, de most sajnos nem futja erre. Szóltam nekik, hogy idén elmarad az ünneplés, de azt mondták ők akkor is jönnek. Kellemetlenül érezném magam, ha csak a tortából tudnék adni, de úgy néz ki nincs más lehetőségem.

Nektek nincs valami ötletetek? Hogy oldhatnám meg a helyzetet?


2009. febr. 25. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Mondd nekik, hogy ebéd után, délután jöjjenek. Igy megkinálod a tortából, meg csinálsz teát és kész is a vendégség.
2009. febr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Hát ha nincs miből akkor nincs. Anyudék tudják, hogy anyagi okok miatt nem tudsz lakomát rittyenteni? Ezen nincs mit szégyellni, nehogy már emiatt rosszul érezd magad. Semmiből az atyaúristen sem fog tudni főzni. Amúgy tudom miről beszélsz, ezek a nagy családi ebédek nagyon megterhelőek. Úgy nem lehet, hogy főzöl egy egyszerű húslevest, a levesben főtt húst pl combokat meg utána megsütöd, meg krumpli és el van intézve.
2009. febr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg annyi pénzed van, hogy vegyél pl. egy kiló lapockát, vagy akár fél kilót is, vágd össze jó apró darabokra, és sok rizzsel csinálj egy rizses husit. Azt is lehet szépen tálalni, finom is, laktató is, és mégis megkínáltad őket.
2009. febr. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj melegszendvicset! Én ledarálok a húsdarálón párizsit egy fej hagymával, fokhagymával, zöldpaprikával, tejfölt keverek hozzá, fűszerezem egy kis kakukkfűvel esetleg kechuppal és kész a melegszendvicskrém. Kicsi sajt a tetejére és nagyon sok embert meg lehet belőle etetni.
2009. febr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
2009. febr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
én is szendvicsdet, melegszendvicset javasolnék. Az a fentebbi recept jól hangzik.
2009. febr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%

Elég "furcsa" hozzáállásod van:

szóltál a szüleidnek, hogy elmarad az ünneplés, de ők akkor is jönnek..??!! hát az unokájukat mennek köszönteni, hogy lehet ilyet írni??


örülj, hogy gondolnak rá, és veszik a fáradtságot és a törődést!

Amugy pedig egy kis szendvicskészítés nem fog a földhöz vágni anyagilag ..

2009. febr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
23%

Ti aznap nem ebédeltek egyébként? Mert ahol háromnak jut, ott még kettő nem marad éhen, pláne a saját családból.

Már ahol meg van ehhez a kellő szeretet, ez nem pénz kérdés, hogy egy csirkepaprikáshoz veszel még plusz két combot!

2009. febr. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló! Ha szerinted tényleg nem vág a földhöz egy kis csirkepaprikás, akkor szombaton szeretettel várlak a hozzávalókkal! Válaszodból egyértelműen kitűnik, hogy Te még soha életedben nem rendeztél családi ebédet. Máskülönben tudnád, hogy ezek az események nem 1000Ft-ba kerülnek. Nem a szüleim ellen van kifogásom, csak tudom, hogy hogyan reagálnának ha tényleg csak a tortával kínálnám meg őket.


A többi válaszadónak köszönöm. A melegszendvics nagyon jó ötlet!

2009. febr. 26. 09:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!