Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy különböztetem meg a...

Hogy különböztetem meg a bélszínt és a hátszínt egymástól?

Figyelt kérdés
Hússzakértők véleménye érdekelne... milyen egyszerű taktika van arra, hogy eldöntsem egy darab színhúsról, amire az van írva a pultban hogy bélszín, hogy valóban bélszín, és nem mondjuk hátszín? Ugyanis történt már, hogy becsaptak a hentesnél, azt mondták a húsra amit vettem, hogy bélszín, de valójában hátszín volt...
2011. márc. 20. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A hátszín kívül van a háton és szélesebb hús 20cm széles is lehet. A bélszín a marha belsejében a vese felett van mint a disznó karaján a szűzpecsenye.és gömbölyű 10cm körüli.
2011. márc. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. válaszoló: Te azt látod a hentespultban hogy azt most a hátáról vágták le, vagy a belsejéből???


Egyébként igen, a hátszín nagyobb a bélszínnél, hosszabb s szélesebb is, és enyhén hártyás, zsíros.

2011. márc. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Hentesnél érdemes venni, ott általában nincs előre felszeletelve és láthatod, hogy miből vágja.A szeletelt között, már én is találtam más húst.Egy kis ismertető, itt beazonosíthatod a számok alapján a húst. [link]
2011. márc. 25. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Nektek!
2011. márc. 25. 15:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!