Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a pizzának...

Lehetséges, hogy a pizzának teljesítmény csökkentő hatása van?

Figyelt kérdés
Amikor pizzát eszek, bármit csinálok, nem tudok semmiben sem jól teljesíteni, pl. tanulás, sakkozás, egyéb sportok... Vagy lehet, hogy ezt csak magamnak beszélem be?
2011. márc. 13. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
"ezt csak magamnak beszélem be"
2011. márc. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Bebeszéled magadnak + ha nagyon bekajálsz előtte, kevésbé tudsz koncentrálni.
2011. márc. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
kajálás után - akármi legyen is a kaja - 1 óráig nem érdemes tanulni (felesleges)
2011. márc. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
A pizzáknak csak akkor van teljesítmény csökkentő hatása ,ha jól bezabálsz belőlük !
2011. márc. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

Köztudott tény, hogy a pizzában anti-szénhidrát van, ami a sima szénhidráttal ellentétben elszívja (kivonja) az ,,energiát" (cukrot) a szervezetedből. És még ún. Mega-zsírt is tartalmaz, ami 3x-12x is annyi zsírt tartalmazhat a pizzában, mint bármi más élelmiszer. A többi tápanyaga nagyjából azonos a rendes ételekével...



Ui.: Még véletlenül se hidd el, amit írtam, mert lelkiismeret furdalásom lenne, ha ezért kiröhögnének. Bár ilyen kérdés feltétele után azon se lepődnék meg, ha a biológia tanárodnak próbálnád bemagyarázni...

2011. márc. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Énis észrevettem már. De persze azért van ez, mint amit írtak: szeressük a pizzát, úgyhogy jól bekajálunk belőle :D Az emésztés alatt az emésztőrendszer erei kitágulnak, több oxigén jut oda, mint az agyba vagy az izmokba.
2011. márc. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden kajálás után. Amikor eszel a gyomrodba több vér kerül, mint az agyadba, ezért leszel lankadtabb. Ezt az időszakot hívják sziesztának.+Gondolom pizzából nem 1-1szeletet eszel, hanem legalább egy felet, ami azért tényleg sok kaja.
2011. márc. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 tade ***** válasza:
100%
....Most mar tudod miert sziesztaznak az olaszok ebed utan. Viccet felretelve, kiados eves utan en is kidolnek es aludnek, ha nem lennek munkaban, de gondolom ezzel nem csak en vagyok igy...
2011. márc. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem a Pizzának, hanem annak apizzának. Ha rossz alapanyagokból van készítve akkor rossz hatása lesz. Marhahúsos pizza a jó.
2011. márc. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

KérdezŐ: És ha másféle kajából eszed degeszre magad,akkor jobban teljesítesz?


Mindenkinek megvan egyénileg szerintem,hogy melyiktől lesz fáradtabb,vagy jobban teljesítő.


Én ,ha sok kenyeret eszem,attól leszek bágyadtabb,és nemcsak 1-2 órára,hanem napokra nehezebb vagyok. Mivel a pizza is jórészt sült tészta az is ilyen hatású. Egyszerűen nehéz a gyomornak. Sokáig tart mire feldolgozza.

2011. márc. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!